Kraków: „TelefonUJ do Seniora"

Kraków: „TelefonUJ do Seniora"
Fot. Pixabay

797 905 860 to numer telefonu, pod który mogą dzwonić osoby starsze i samotne w ramach inicjatywy „TelefonUJ do Seniora”. Telefon odbierze przyjazny student Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym senior będzie mógł porozmawiać na każdy temat.

Inicjatywa ma służyć wsparciu emocjonalnemu osób starszych i samotnych, które w czasie pandemii nie powinny wychodzić z domów. Numer telefonu jest aktywny codziennie – można pod niego dzwonić albo napisać SMS-a.

Numer należy do pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anny Okońskiej-Walkowicz, która chce pomóc studentom i pracownikom UJ realizować to przedsięwzięcie.

– Jesteśmy przekonani, że szczególnie w trudnych chwilach rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji. Pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Może też okazać się, że będzie to początek znajomości, która przetrwa czas pandemii. Łatwo przecież wyobrazić sobie, że seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów – powiedziała Anna Okońska-Walkowicz, która zaprasza do udziału w akcji.

Akcja była już realizowana na wiosnę. W związku z obecną sytuacją epidemiczną została reaktywowana.

Beata Kołodziej
Źródło: PAP – Nauka w Polsce
Print Friendly, PDF & Email