Kraków: „Szczęśliwa Siódemka” – kolejne szkolenie dla seniorów

Kraków: „Szczęśliwa Siódemka” – kolejne szkolenie dla seniorów
Fot. Pixabay

20 maja odbędzie się drugie szkolenie dla seniorów po 60. roku życia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach projektu edukacyjnego „Szczęśliwa Siódemka”. Trwają już zapisy na kolejne szkolenie, które odbędzie się 16 czerwca.

Szkolenia, organizowane w ramach programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018-2021 „Bezpieczny Kraków”, odbywają się w Moto Park Kraków przy ul. Rzepakowej 4r.

Podczas szkoleń przekazywana jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczna. Na torze, w warunkach kontrolowanych, uczestnik ma możliwość doświadczyć i poćwiczyć swoje reakcje podczas sytuacji trudnych na drodze, takich jak poślizg czy awaryjne hamowanie oraz poznać możliwości swojego samochodu. Zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie to najlepszy sposób na utrwalanie dobrych nawyków.

Projekt realizowany jest przy współpracy z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendą Miejską Policji i Moto Park Kraków.

– Osoby zainteresowane szkoleniem zapraszamy do kontaktu drogą mailową: oc.umk@um.krakow.pl. W tytule maila należy podać nazwę „Szczęśliwa Siódemka”, w treści: imię i nazwisko oraz nr kontaktowy. Jest jeszcze siedem wolnych miejsc na szkolenie w środę, 16 czerwca – informuje krakowski urząd miasta.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy mieć ukończone 60 lat, posiadać prawo jazdy oraz własny samochód. Zapisy trwają do 10 czerwca.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email