Kraków: Świąteczna zbiórka żywności

Kraków: Świąteczna zbiórka żywności
Fot. Pixabay

Dziś i jutro, 26 i 27 listopada, w wybranych krakowskich sklepach odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności 2021. Aby wesprzeć akcję, wystarczy zakupić w tych dniach produkty o długiej dacie ważności i odłożyć je do specjalnie przygotowanych koszy. Artykuły zakupione dzięki zbiórce online zostaną dostarczone osobom w niedostatku tak, aby mogli spędzić święta w spokojnej i domowej atmosferze.

Najbardziej pożądane produkty to olej, mąka, cukier, słodycze, ryż, konserwy i bakalie. Do akcji można także przyłączyć się jako wolontariusz/koordynator wolontariuszy (osobą do kontaktu jest Irina Afanasjewa, e-mail: zbiorka@bzkrakow.pl, nr tel. 796 721 555).

Pełna lista sklepów dostępna TUTAJ.

W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności oprócz zbiórki w sklepach stacjonarnych, działa również jako wirtualny sklep online Banków Żywności. Sklep online będzie czynny do 15 grudnia. W taki bezpieczny, szybki i wygodny sposób możemy wesprzeć akcję kupując symboliczny koszyk produktów dla potrzebujących za dowolny datek. Dzięki zebranym środkom Bank Żywności zajmie się zakupem żywności do świątecznych paczek.

Świąteczna Zbiórka Żywności to kolejna odsłona działań Banku Żywności w Krakowie, w które chętnie angażują się pracownicy Urzędu Miasta Krakowa. Dzięki zorganizowanej na przełomie czerwca i lipca Krakowskiej Zbiórce Żywności, krakowskim firmom i instytucjom udało się zebrać ponad pięć ton żywności dla potrzebujących z Krakowa.

Bank Żywności w Krakowie powstał w 1997 r. Od początku istnienia zebrał 74 miliony kg produktów spożywczych, o wartości ponad 270 mln zł. Zebrana żywność, za pośrednictwem ponad 200 organizacji partnerskich, trafia przez cały rok do ponad 60 tysięcy osób, znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email