Kraków: Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w budżecie obywatelskim

Kraków: Sprawdź, gdzie możesz zagłosować w budżecie obywatelskim
Fot. Pixabay

Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim. Każdy mieszkaniec Krakowa może oddać swój głos na wybrane projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. Głosować można elektronicznie lub osobiście w wybranym punkcie na terenie miasta.

Stacjonarne punkty do głosowania znajdują się w każdej dzielnicy. O tym w jakich miejscach, dniach i godzinach są czynne można sprawdzić na liście [pdf] lub na specjalnie przygotowanej mapie na stronie internetowej msip.um.krakow.pl. Po kliknięciu na wybrany punkt pokazuje się dokładna lokalizacja, a także dni i godziny otwarcia.

Organizatorzy przygotowali także dodatkowe punkty do głosowania. 12 października głos można oddać także przed wejściem do Szkoły Podstawowej nr 134 w Opatkowicach w godzinach od 12:00 do 13:00.

Głosowanie elektroniczne

Aby zagłosować elektronicznie, należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają: datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS.

Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące, podając adres e-mail oraz hasło.

Szczegółowa instrukcja, jak założyć konto i jak głosować elektronicznie, dostępna jest tutaj [pdf].

– W tej edycji budżetu obywatelskiego do wyboru mamy 558 projektów, w tym 93 wnioski ogólnomiejskie oraz 465 dzielnicowe. Głosowanie trwa do 14 października – informuje urząd miasta Krakowa.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email