Kraków: Są jeszcze miejsca na szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Kraków: Są jeszcze miejsca na szczepienia przeciw grypie dla seniorów
Fot. Pixabay

Wolne miejsca na szczepienia przeciw grypie są jeszcze w placówce COR VITA przy ul. Kościuszki 35. Szczepienia skierowane są do seniorów wszystkich dzielnic Krakowa.

Szczepionki przeciw grypie najlepiej przyjmować w okresie październik-listopad, gdyż obejmują swoim działaniem także okres wiosenny.

Rejestracja

Rejestracja odbywa się tylko w placówce: COR VITA, ul. Kościuszki 35 w Krakowie.

Telefoniczna informacja i rejestracja pacjentów czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-19:00, nr tel. 12 429 35 35, 12 429 36 63. Podczas rejestracji wyznaczony zostanie dzień i godzina przyjęcia pacjenta. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00.

Informację na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienia przeciw grypie po 65. roku życia, można także uzyskać pod numerem Krakowskiego Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej i Covidowej: 12 661 22 40.

Apel do seniorów 75+

W związku z rozporządzeniem resortu zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 oraz zmianami na liście leków refundowanych, dotyczących refundacji szczepień przeciw grypie dla seniorów tj. osób urodzonych nie później niż w 1946 r., Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK apeluje, aby seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, rozważyli możliwość skorzystania z rządowego programu szczepień, a z programu miejskiego szczepień przeciwko grypie w pierwszej kolejności korzystały osoby, które ukończyły 65 do 75 lat, które nie są objęte rządową akcją szczepień.

Więcej informacji na temat tej akcji oraz mapa miejsc, gdzie można wykonać szczepienie, znajduje się na stronie internetowej pacjent.gov.pl.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email