Kraków: Ruszają „pocovidowe zielone szkoły”

Kraków: Ruszają „pocovidowe zielone szkoły”
Fot. Pixabay

Trwająca pandemia COVID-19 to niezwykle trudny i wymagający czas, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Z myślą o młodych mieszkańcach Krakowa wystartował wyjątkowy projekt współfinansowany z miejskich środków. Dzięki niemu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli zmienić otoczenie, odpocząć i odetchnąć podczas zielonych szkół.

Tygodniowe zielone szkoły będą organizowane w Centrum Wypoczynku JordaNova oraz Górskim Ośrodku Szkolno-Wypoczynkowym „Pod Durbaszką”, które są filiami samorządowego Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie. Pierwszy z nich znajduje się w Beskidzie Sądeckim, w sąsiedztwie lasu sosnowo-modrzewiowego i górskiego potoku. – Klimatyczna i urokliwa okolica sprzyja tu ładowaniu akumulatorów o każdej porze roku – informują organizatorzy. Drugi to ośrodek znajdujący się w Małych Pieninach, na wysokości 850 m n.p.m., na północnym stoku Durbaszki.

– Rodzice za pięciodniowy wypoczynek połączony z nauką zapłacą, dzięki dofinansowaniu Miasta Krakowa, tylko 150 zł. – podkreśla Urząd Miasta Krakowa.

Więcej na temat przedsięwzięcia można przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email