Kraków: Razem w plenerze! Niebawem Święto Rodziny Krakowskiej

Kraków: Razem w plenerze! Niebawem Święto Rodziny Krakowskiej
Mat. prasowe

W najbliższy weekend mieszkańcy i goście Krakowa będą mieli okazję do wiosennego świętowania w ramach rodzinnych wydarzeń w plenerze. Będą m.in. spektakle, warsztaty, zawody sportowe, pikniki, akcje dobroczynne, a także porady i badania zdrowotne, w tym np. bezpłatna mammografia.

Wszystko w atmosferze hasła „Rodzina to drużyna”. Poznaj rodzinny Kraków i weź udział w XI edycji Święta Rodziny Krakowskiej.

Święto Rodziny Krakowskiej to inicjatywa, które na stałe wpisała się w kulturalno-rodzinny krajobraz miasta. Wydarzenie promuje integrację wielopokoleniową, profilaktykę zdrowia, aktywny tryb życia oraz ciekawe możliwości na spędzanie wolnego czasu. Równocześnie ukazuje Kraków jako miasto przyjazne rodzinie.

Jak co roku kluby sportowe, młodzieżowe domy kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej święta. Przed mieszkańcami 3 dni pełne atrakcji!

Plan wydarzeń

  • 26–28 maja – aktywności w krakowskich instytucjach kultury, sportu i rekreacji
  • niedziela, 28 maja, w godz. 11.00–19.00 – finał święta na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków.

A w niedzielę finał przy TAURON Arenie

Finał wydarzenia odbędzie się w niedzielę, 28 maja. W tym roku po raz pierwszy na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków.

– Zależy nam na pokazaniu kolejnego, atrakcyjnego i zielonego obszaru Krakowa. Tutaj rodziny będą mogły razem aktywnie spędzić czas, w ramach udziału w różnorodnych pokazach, warsztatach i konkursach. Będzie również możliwość skorzystania z porad i badań, których udzielać będą pracownicy służby zdrowia. Ciekawe pokazy i moc atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, przygotują przedstawiciele służb mundurowych. Tematem przewodnim święta będzie szeroko rozumiana aktywność ponadpokoleniowa rodzin, pod hasłem „Rodzina to drużyna” – mówią organizatorzy.

Wydarzenie zostanie podzielone tematycznie, czyli „Rodzina to drużyna” w:

  • kulturze
  • sporcie i rekreacji
  • edukacji i rozrywce
  • ekologii
  • zdrowiu
  • bezpieczeństwie.

W określonych obszarach odbędą się m.in. prezentacje z zakresu ratownictwa (m.in. drogowego i wodnego), pokazy straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Będzie również możliwość oddania krwi w specjalnie zorganizowanym punkcie krwiodawstwa – „Krwiobus”. Chętni będą mogli również zarejestrować się w bazie dawców szpiku prowadzonej przez Fundację DKMS. Medycy będą udzielać porad i prowadzić akcje profilaktyczne. Panie z grupy wiekowej 50–69 (zgodnie z zasadami refundacji NFZ) będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii.

Podczas finałowego wydarzenia będzie również możliwość adopcji psa oraz wsparcia podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zbiórce na rzecz Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Będą zbierane zabawki, żywność oraz datki finansowe.

Na scenie, zlokalizowanej w centralnym miejscu, odbędą się występy solistów, grup wokalnych i tanecznych. Zaprezentowane zostaną spektakle teatralne i różnorodne pokazy. Kulminacją będzie koncert finałowy.

Wspólne świętowanie będzie kolejną okazją do pokazania, że Kraków jest miastem przyjaznym rodzinie. Jest atrakcyjnym miejscem zamieszkania i pobytu, dbającym o rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości.

Zapraszamy do udziału wszystkie krakowskie rodziny oraz gości przebywających w naszym mieście! – namawiają organizatorzy.

Program finału Święta Rodziny Krakowskiej:

Program wydarzeń w instytucjach kultury, sportu i rekreacji:

Wydarzenia towarzyszące

– Szczególnie zapraszamy na spacery trasą „Wokół Krakowskich Błoń”, podczas których będziemy mieli okazję do zapoznania się z dziejami jednej z największych w Europie łąk w centrum miasta. Spacery odbędą się w niedzielę, 28 maja w dwóch turach:

  • I tura: godz. 11.00
  • II tura: godz. 15.00

Miejsce zbiórki: przed gmachem głównym Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1 – informują organizatorzy.

Na spacery nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść o czasie na miejsce zbiórki.

Patroni medialni XI edycji Święta Rodziny Krakowskiej: Radio Pogoda, LoveKraków.pl, krakow.wyborcza.pl, TVP3 Kraków.
UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email