Kraków: Potrzebni wolontariusze, aby nadal pomagać w „Szafie Dobra”

Kraków: Potrzebni wolontariusze, aby nadal pomagać w „Szafie Dobra”
Fot. Maria Wojtacha

W poniedziałek (17.10), rozpoczęła działalność filia „Szafy Dobra”, zlokalizowana przy ul. Śniadeckich 3. Oddział będzie funkcjonował w poniedziałki i wtorki, w godz. od 10:00 do 16:00. W tym miejscu wydawane są tylko bielizna i buty.

Główna siedziba „Szafy Dobra” – po tym jak przeniosła się z dawnej Galerii Plaza – działa obecnie na os. Górali 8, od środy do piątku, w godz. od 10:00 do 16:00. W tych dniach oraz godzinach również można tam przywozić odzież zimową dla uchodźców z Ukrainy. Przypominamy, aby składane dary były czyste i niezniszczone.

 – Aby pomóc jak największej liczbie osób, które uciekają przed wojną w Ukrainie, potrzebujemy wolontariuszy. Wszystkie osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o zgłaszanie się przez stronę naszej fundacji Internationaler Bund Polska, która prowadzi oba miejsca pomocy – mówi Maria Wojtacha, dyrektor fundacji, która jest operatorem Centrum Wielokulturowego w Krakowie.

Fundacja działa razem z IKEA Kraków i organizacją A Drop in the Ocean oraz Miastem Kraków. Współorganizatorem wsparcia na ul. Śniadeckich 3 jest Agencja Rozwoju Miasta Krakowa.

O otwarciu głównej siedziby „Szafy Dobra” – kliknij tutaj.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email