Kraków: Od piątku rusza punkt szczepień powszechnych w Tauron Arenie

Kraków: Od piątku rusza punkt szczepień powszechnych w Tauron Arenie
Fot. Pixabay

Od piątku rusza punkt szczepień powszechnych w Tauron Arenie – poinformował Urząd Miasta Krakowa. Będzie czynny siedem dni w tygodniu od godz. 8:00 do 20:00.

– W punkcie zostało przygotowanych 10 stanowisk do szczepień. Jesteśmy w stanie szczepić dziennie ok. 1 tysiąc osób, ale będzie to zależało od dostaw preparatów i od zainteresowania – powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

Stanowiska do szczepień są zlokalizowane w foyer hali, do której będzie można dostać się przez wejście nr 1 (naprzeciw ul. Stanisława Lema). Za ten punkt szczepień powszechnych odpowiada Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych.

Osoby, które chcą się zaszczepić, są proszone o przychodzenie we wskazanym dniu, po wcześniejszej rejestracji, maksymalnie na 10-20 minut przed wyznaczoną godziną. Przy wejściu do obiektu mierzona będzie temperatura.

Przed wykonaniem szczepienia konieczne jest wypełnienie ankiety. Można to będzie zrobić przed wizytą lub już na miejscu. Osoby odwiedzające punkt szczepień muszą mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, zdezynfekować ręce przy wejściu do obiektu oraz zachowywać odpowiedni dystans.

Rejestracja na szczepienie w punkcie w TAURON Arenie Kraków odbywa się zgodnie z Narodowym Programem Szczepień.

Na terenie Gminy Miejskiej Kraków punkty szczepień powszechnych zostały utworzone także w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267 i w hali sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email