Kraków: Nowe pomieszczenia w szpitalu im. Narutowicza

Kraków: Nowe pomieszczenia w szpitalu im. Narutowicza
Fot. narutowicz.krakow.pl

Szpital miejski im. Narutowicza zyskał nowe pomieszczenia, które będą służyć teraz na potrzeby zakładu patomorfologii oraz prosektorium. Ta zmiana jest możliwa dzięki dostosowaniu szpitalnego budynku po dawnej pralni. W ramach tej inwestycji zakupione zostało także wyposażenie medyczne i techniczne, m.in. mikroskop optyczny z torem wizyjnym, wirówkę cytologiczną, mikrotom rotacyjny, szafy na odczynniki oraz meble biurowe i magazynowe.

– Jeśli mowa o inwestycjach na terenie szpitala im. Narutowicza, to trzeba dostrzec i docenić imponujący zakres prowadzonych tutaj od wielu już lat modernizacji. Począwszy od gruntownych prac remontowych np. instalacji elektrycznej, adaptacji pomieszczeń na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, po odnawianie poszczególnych oddziałów i zakupy nowoczesnego wyposażenia i najnowszej aparatury – podsumowuje prezydent miasta, Jacek Majchrowski.

Całość tego przedsięwzięcia kosztowała 8 265 327 zł. Zadanie zrealizowane zostało z miejskiej dotacji w kwocie 8 186 893 zł, w tym 2 200 000 zł to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota 28 988 zł to środki własne szpitala, a 49 446 zł to darowizna przekazana przez krakowskie wodociągi na zagospodarowanie terenów zielonych przy tym budynku.

W ramach przebudowy wykonano prace budowlano-instalacyjne w tym: prace wyburzeniowe, odtworzeniowe, wykonanie nowych ścianek działowych, osadzenie nowych okien i drzwi, wykonanie nowych posadzek, ocieplenie ścian i stropów, ocieplenie dachu, wykonanie nowego pokrycia dachowego, malowanie i  oblicowanie ścian i sufitów, ocieplenie fasady budynku wraz z wykonaniem nowej elewacji.

W zakresie robót instalacyjnych wykonano odpowiednią wentylację mechaniczną wraz z klimatyzacją budynku, instalacje wodno-kanalizacyjne uwzględniające wykonanie nowych sanitariatów i węzłów czerpalnych wody ciepłej i zimnej. Wykonano także nową instalację centralnego ogrzewania. Wykonano także wszelkie prace instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej – zamontowano nowe oświetlenie, nową instalację sygnalizacyjną, alarmową, wizualną wraz z kodem dostępu. W budynku zamontowano dwa nowe dźwigi osobowe łączące budynek z podziemnym tunelem komunikacyjnym.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email