Kraków: MuFo zaprasza na feryjne warsztaty on-line

Kraków: MuFo zaprasza na feryjne warsztaty on-line
Fot. Muzeum Fotografii w Krakowie / materiały prasowe

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza dzieci do udziału w feryjnych zajęciach on-line. Na najmłodszych czekają warsztaty tworzenia albumu fotograficznego oraz pudełka na fotografie.

Warsztaty tworzenia albumu fotograficznego zaplanowano na środę (13 stycznia) godz. 10:30.

Współcześnie robimy setki zdjęć. Pstryk, pstryk telefonem i już mamy gotową fotografię. Jeszcze kilka lat temu zrobienie zdjęcia nie było takie proste, a gotowe fotografie przechowywaliśmy w albumach. Te ostatnie potrafią być różnorodne: kolorowe, minimalistyczne, bogato zdobione, ale nie ważne jakby one wyglądały przeglądanie zdjęć w albumie to niesamowita frajda i przyjemność. Czy w domu możemy przygotować taki album? Czego potrzebujemy do jego wykonania? – W trakcie naszych zajęć wspólnie przygotujemy piękne albumy, które będą mogły nam posłużyć do przechowywania naszych fotografii – informują organizatorzy.

Zajęcia poprowadzi Marcin Krotla – historyk sztuki, edukator muzealny i antydyskryminacyjny. W wolnym czasie spaceruje po Krakowie i robi zdjęcia kamienic.

Warsztaty tworzenia pudełka na fotografie

Te odbędą się w piątek (15 stycznia) godz. 10:30.

– W naszych domach znajdują się różne pamiątki: czasem są to kamyczki przywiezione z podróży, zasuszone liście schowane pomiędzy kartkami książek, ale też pocztówki z podróży, czy fotografie przedstawiające naszych bliskich i przodków. Fotografia kojarzy nam się z pamięcią. Jest obrazem, który przywołuje wspomnienia, słowa, ale także pozwala lepiej zrozumieć, kim jesteśmy. Czy wiecie, że żeby cieszyć się tymi pamiątkami jak najdłużej należy o nie dbać? Czego potrzebują zdjęcia, a czego nie lubią? Zapraszamy na warsztatowe spotkanie online dla małych i trochę większych, które przybliży nam w jaki sposób dbać o nasze domowe archiwa, by cieszyć się nimi jak najdłużej – czytamy w opisie zachęcającym do udziału w zajęciach.

Poprowadzi je Aleksandra Wabik – komparatystka, jej ulubionym zajęciem jest przyglądanie się szczegółom oraz fotografia makro.

Ważne informacje:

  • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat (organizatorzy zachęcają do udziału również młodsze dzieci wraz z opiekunami).
  • Czas trwania: ok. 1 godz.
  • Cena: 5 zł.
  • Liczba miejsc w grupie: 15 osób (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Warsztaty odbywają się w formule on-line na platformie Cisco Webex.
  • Zapisy są przyjmowane do wtorku, 12 stycznia, do godz. 12:00.

Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na podany nam adres mailowy:

  • numer konta bankowego, na które należy dokonać opłaty;
  • link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów;
  • instrukcję logowania;
  • listę materiałów, które trzeba przygotować przed warsztatami.

Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl

W przypadku nieobecności na warsztatach on-line nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.

Organizatorzy informują, że w razie rezygnacji z udziału w warsztacie on-line bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email