Kraków: Możesz pomóc osobom w kryzysie bezdomności. Trwa zbiórka ubrań

Kraków: Możesz pomóc osobom w kryzysie bezdomności. Trwa zbiórka ubrań
Fot. Pixabay

Pracownicy MOPS i strażnicy miejscy ponownie zadbają o osoby w kryzysie bezdomności w najtrudniejszym, jesienno-zimowym okresie. Jednocześnie apelują o przekazywanie sygnałów na ich temat oraz pomoc przy zbiórce ciepłych ubrań.

– Jeśli widzimy osobę, która potrzebuje pomocy, nie wahajmy się i zadzwońmy pod numer Straży Miejskiej, czyli 986 lub też pod numer 112. Sięgnijmy po telefon, gdy np. widzimy osobę śpiącą na ławce w parku albo na przystanku. Do wychłodzenia organizmu dochodzi nie tylko podczas siarczystych mrozów, ale także przy niewielkich przymrozkach – mówi Patryk Polit, komendant Straży Miejskiej.

Informacje o osobach potrzebujących pomocy można przekazywać także pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w jednym z siedemnastu Punktów Pracy Socjalnej funkcjonujących na terenie całego miasta. Wykaz wszystkich znajduje się na stronie internetowej: mops.uml.lodz.pl

Zbiórka ubrań dla potrzebujących

Osoby w kryzysie bezdomności cały rok wspierają też streetworkerzy, czyli osoby pracujące w terenie i zajmujące się specjalistyczną pomocą. Prowadzą oni obecnie m.in. zbiórkę ciepłych ubrań oraz obuwia zimowego dla potrzebujących. Osoby zainteresowane pomocą mogą przynosić rzeczy (czyste i niezniszczone) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-11:00 do siedziby streetworkerów przy ul. Wschodniej 32, m. 16.

Potrzebna jest przede wszystkim odzież męska w rozmiarach M, L oraz XL, a także odzież damska w rozmiarach S i M, jak również obuwie dla mężczyzn w rozmiarach 41-44, a dla kobiet – w rozmiarach 38-40). Szczególnie poszukiwane są: ciepłe spodnie i legginsy, ciepłe kurtki sportowe, bluzy, bielizna osobista, skarpety, kalesony i rajtuzy, T-shirty, paski do spodni oraz rękawiczki.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email