Kraków: Mobilne zespoły szczepień dla osób 60+

Kraków: Mobilne zespoły szczepień dla osób 60+
Fot. Pixabay

W celu przyspieszenia w Krakowie procesu szczepień przeciw COVID-19, miasto utworzyło sześć mobilnych zespołów szczepień. Uprawnione do skorzystania z takiej formy szczepień są osoby powyżej 60. roku życia, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Krakowa, którzy mogą mieć problem z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień przeciw COVID-19, a także w trosce o ich zdrowie, miasto zorganizowało mobilne zespoły szczepień, które będą realizować szczepienia na terenie Krakowa – w miejscu zamieszkania.

Mobilne punkty szczepień są realizowane wspólnie z Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie i punktami Szczepień Powszechnych.

Uprawnione do skorzystania ze szczepień w miejscu zamieszkania są osoby powyżej 60. roku życia (dotychczas były to osoby w wieku 65+), które mają obiektywne trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.

Zapisy na szczepienia mobilne są przyjmowane pod specjalnym numerem telefonu: 730 977 999.

Planowane jest dalsze obniżanie wieku osób uprawnionych do skorzystania ze szczepień w ramach mobilnych zespołów szczepień, o czym miasto będzie informować na bieżąco.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email