Kraków: Magistrat otwarty dla bezpośredniej obsługi

Kraków: Magistrat otwarty dla bezpośredniej obsługi
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Od 28 lutego wszystkie budynki Urzędu Miasta Krakowa są dostępne dla bezpośredniej obsługi. Mając jednak na uwadze Państwa czas i komfort obsługi, sugerujemy wcześniejsze umówienie się na wizytę z urzędnikiem – informuje krakowski UM. Wciąż zamknięte są Punkty Obsługi Mieszkańca w galeriach handlowych.

W urzędzie można zrealizować wszystkie usługi, złożyć przesyłkę na dzienniku podawczym lub uzyskać informacje na odpowiednim stanowisku. – Jednocześnie podkreślamy, że wciąż możecie się Państwo kontaktować z urzędem poprzez komunikację elektroniczną, telefony stacjonarne i komórkowe, operatora pocztowego bądź usługę Paczkomat Urząd 24 – wskazuje UM.

Usługa Paczkomat Urząd 24:

  • bezpłatny odbiór przesyłek odbywa się w jednym z pięciu paczkomatów zlokalizowanych przy: al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, os. Zgody 2, ul. B. Zaleskiego 23 oraz ul. Mogilskiej 41
  • nadawanie przesyłek do UMK: należy wypełnić formularz na stronie urzad24.inpost.pl, dokonać opłaty oraz umieścić przesyłkę w paczkomacie

Nadal obowiązuje stan pandemii i do budynków urzędowych można wchodzić po uprzednim poddaniu się pomiarowi temperatury ciała oraz w maseczce zakrywającej nos i usta.

Godziny pracy urzędu w każdy dzień powszedni dzień tygodnia:

  • Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Wydział Spraw Administracyjnych, Urząd Stanu Cywilnego realizują zadania związane z bezpośrednią obsługą klienta w godz. od 7:40 do 18:00.
  • Wydział Podatków i Opłat (obsługa kas) jest dostępny w godz. 7:40-17:45
  • Punkt Obsługi Przedsiębiorcy działa w poniedziałki od 7:40 do 18:00, a od wtorku do piątku od 7:40 do 15:30.

Co ważne, Punkty Obsługi Mieszkańca w sklepach wielkopowierzchniowych pozostają nieczynne do odwołania.

Print Friendly, PDF & Email