Kraków: Centra Aktywności Seniorów z bogatą ofertą on-line

Kraków: Centra Aktywności Seniorów z bogatą ofertą on-line
Fot. Pixabay

Mimo, że lokalne Centra Aktywności Seniorów (jest ich 41 w całym Krakowie) w związku ze stanem epidemii pozostają zamknięte, to wiele z nich nie rezygnuje z aktywności i kontaktu z osobami starszymi – teraz jednak w innej, interaktywnej formie. W na bieżąco aktualizowanych harmonogramach, dostępnych na stronie dlaseniora.krakow.pl znaleźć można bogaty wybór zajęć edukacyjnych i rozwojowych, prowadzonych on-line.

Równocześnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-14:00 koordynatorzy dyżurują pod numerami telefonów lokalnych CAS-ów, organizując pomoc wolontariuszy dla najstarszych mieszkańców Krakowa w każdej dzielnicy. Zadania te nie generują dodatkowych kosztów ze strony urzędu miasta, ponieważ realizowane są w ramach dotychczasowych projektów związanych z utworzeniem i prowadzeniem lokalnych Centrów Aktywności Seniorów. Więcej o zajęciach on-line w CAS-ach TUTAJ oraz o pomocy w zakupach poprzez CAS-y TUTAJ.

Członkowie Rady Krakowskich Seniorów oraz współpracujący z nimi seniorzy w czasie epidemii pozostają w domu, ale jak tylko mogą – z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa – włączają się w walkę z koronawirusem. Ponad 5 tysięcy maseczek, uszytych przez Radę Krakowskich Seniorów oraz zaprzyjaźnione grupy seniorów, trafiło już do najbardziej potrzebujących lokalnych instytucji pomocowych i pracowników służby zdrowia. To działanie również nie generuje dodatkowych kosztów, ponieważ jest realizowane wolontaryjnie. Więcej o zaangażowaniu Rady w pomoc w czasie epidemii TUTAJ.

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej i Uniwersytet Jagielloński zapraszają osoby starsze i samotne, nie opuszczające domów ze względu na epidemię koronawirusa, do skorzystania z możliwości codziennej wspierającej rozmowy telefonicznej  w ramach akcji „TelefonUJ do Seniora”. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i również nie generuje dodatkowych kosztów ze strony urzędu – dzięki osobistemu zaangażowaniu Pełnomocnik Anny Okońskiej-Walkowicz i wolontaryjnemu wsparciu studentów. Więcej TUTAJ.

Źródło: UM Kraków
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email