Kraków: 15. Bieg Trzech Kopców – wystartowały zapisy

Kraków: 15. Bieg Trzech Kopców – wystartowały zapisy
Fot. Pixabay

Ruszyło przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób.

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego (limit czasu – 2 godziny). Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m.

Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Zapisy do 15. Biegu Trzech Kopców

Zapisy internetowe do 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są tutaj – kliknij tu. Przed rejestracją należy zapoznać się z regulaminem biegu.

Wprowadzona została możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć tutaj – kliknij tu.

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 3500 zawodników, w tym 2000 osób z zawierającym koszulkę techniczną marki ASICS pakietem startowym premium.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 2 października ukończą 18 lat.

Warunkiem startu jest zgłoszenie się zawodnika/zawodniczki i uiszczenie opłaty startowej bezpośrednio po dokonaniu rejestracji. W przypadku braku wniesienia opłaty startowej rejestracja uznawana jest za nieważną.

Zgłoszenia i opłata startowa

Internetowe zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do momentu, w którym wyczerpany zostanie limit startujących, jednak nie później niż do 22 września. W przypadku niewyczerpania limitu, będzie możliwość zapisania się do biegu w Biurze Zawodów przy ul. Reymana 20 – 30 września i 1 października.

Szczegółowe informacje dotyczące biegu, opłat, klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej zis.krakow.pl. Kraków zachęca także do dołączenia do oficjalnego wydarzenia 15. Biegu Trzech Kopców na Facebooku.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email