KPRP: VIII edycja Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego"

KPRP: VIII edycja Nagrody Prezydenta RP "Dla Dobra Wspólnego"
Mat. prasowe

Kancelaria Prezydenta RP zaprasza do udziału w VIII edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”. Po raz kolejny do Nagrody można zgłaszać osoby, organizacje i przedsięwzięcia wyróżniające się zaangażowaniem i aktywnością społeczną na rzecz dobra wspólnego.

Ostateczny termin nadsyłania propozycji mija 31 maja 2023 r.

Nagroda „Dla Dobra Wspólnego” została ustanowiona przez Prezydenta Andrzeja Dudę w 2016 roku, aby promować prospołeczne postawy osób i organizacji, budujące lokalne wspólnoty, działających na rzecz dobra wspólnego. Przez 7 lat Nagrody udało się zbudować wspólnotę ludzi, organizacji i instytucji zaangażowanych i działających na różnych płaszczyznach: społecznej, socjalnej, polityki historycznej, ekologicznej, edukacyjnej, kulturalnej, dziedzictwa narodowego.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

1. Człowiek – lider;

2. Instytucja – organizacja;

3. Dzieło – przedsięwzięcie, projekt;

4. Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego.

Grono osób, organizacji i projektów nagrodzonych Nagrodą Prezydenta liczy już 70 laureatów. W latach 2016-2022 zostało nagrodzonych:- 21 osób w kategorii Człowiek–lider; – 21 organizacji w kategorii Instytucja–organizacja; – 21 projektów w kategorii Dzieło – przedsięwzięcie, projekt.

Prezydent przyznał także 7 Nagród Specjalnych (od 2018 r. im. Piotra Pawłowskiego).

Kandydatów do VIII edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” można zgłaszać do końca maja 2023 r., przesyłając:

  • formularz na adres dialog@prezydent.pl
  • lub tradycyjnie, drogą pocztową na adres Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Biuro Dialogu, Samorządu i Rozwoju, ul. Wiejska 10 00–902 Warszawa, z dopiskiem: „Dla Dobra Wspólnego”.

Zwycięzców w każdej kategorii poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się jesienią br. w Pałacu Prezydenckim z udziałem Pary Prezydenckiej. Wskazuje ich Prezydent Andrzej Duda spośród nominowanych wyłonionych przez członków Kapituły Nagrody.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w VIII edycji Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”.

Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Celem nagrody jest:

  • wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw obywatelskich
  • wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego
  • umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego
  • zachęcanie obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego oraz podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

SZCZEGÓŁY dostępne są TUTAJ

Fot. mat. prasowe
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
PAP MediaRoom
Print Friendly, PDF & Email