„Kosmos w kratkę” – wystawa Agnieszki Cioch w „Światowidzie”

„Kosmos w kratkę” – wystawa Agnieszki Cioch w „Światowidzie”
Fot. nadesłane

Od początku września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, można oglądać wystawę pt. „Kosmos w kratkę” autorstwa Agnieszki Cioch. Wystawa będzie czynna do 15 października. Zaś 5 października (wtorek) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z artystką i finisaż wystawy. Wstęp wolny.

Wystawa „Kosmos w kratkę” to najnowsza wystawa, prezentowana jest w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu. Na wystawie prezentowane są prace rysunkowe i malarskie o bardzo różnej tematyce, obejmujące abstrakcję i figurację. Naturalnym środkiem wyrazu artystki jest rysunek, szybki szkicowy zapis. Jednak w inny sposób działa się plamą, inaczej kreską. Dlatego warto porównać i zobaczyć na żywo obie te techniki, szczególnie, że tematy prac malarskich i rysunkowych niejednokrotnie się pokrywają. Wszystkie prace na papierze wykonane są tuszem lub temperą jajową.

Czy da się zapanować nad chaosem? Nie, ale można go trochę uporządkować. A przynajmniej udawać przed sobą, że można. Rysunki Agnieszki Cioch są swego rodzaju zapisem myśli, które kłębią się w głowie, przedstawieniem za pomocą obrazu tego, co trudno jest wyrazić za pomocą słów. Prywatnym dziennikiem, który jest swoistą terapią. Chaosem, który na papierze przybiera kształt i strukturę. Czarno białymi historiami. Kosmosem w kratkę….

Wystawa jest czynna do 15 października w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Agnieszka Cioch – urodzona w Augustowie. Absolwentka Matematyki na Politechnice Warszawskiej i Malarstwa na Warszawskiej ASP. Artystka sztuk wizualnych. Studiowała w Grecji na ASFA (Academy of Fine Arts in Athens) oraz na Accademia di Belle Arti di Ravenna. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Na jej działania składają się: rysunek, malarstwo, mozaika i instalacje artystyczne. W swojej twórczości zajmuje się obserwacją codzienności i absurdem egzystencji. Współzałożycielka kolektywu In&Out.

Laureatka wyróżnień w konkursach rysunkowych (Ulica Themersonów, Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego #rysować). Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych (np. Galeria Lasek Lindego, Galeria Działań, ZPAP – wystawy zbiorowe w Warszawie, Mała Galeria APK – wystawa indywidualna w Augustowie).

Finisaż | 5 października godz. 18.00, Galeria Nobilis, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Print Friendly, PDF & Email