Korona Wysoczyzny Elbląskiej

Korona Wysoczyzny Elbląskiej
Fot. pixabay.com

W Nadleśnictwie Elbląg powstaje kolejna atrakcja dla miłośników ruchu, lasu i świeżego powietrza.

Dzięki inicjatywie Elbląskiego Klubu Orienteringu GRYF GRYF przy pułku wsparcia dowodzenia Dowództwa MND i Hotelu Folwark Kadyny Hotel &SPA oraz zaangażowaniu Nadleśnictwa Elbląg, wkrótce na Wysoczyźnie Elbląskiej, w okolicach Kadyn, doczekamy się trzeciego Zielonego Punktu Kontrolnego.

Zielony Punkt Kontrolny to system słupków (wyposażonych w specjalne kasowniki), odpowiednio rozlokowane w lesie i naniesione na specjalną mapę do biegów na orientację. Aby skorzystać z tej aktywności należy wejść na stronę Zielonego Punktu Kontrolnego i wybrać interesująca nas trasę. Następnie pobrać mapę z samymi punktami lub też z punktami i propozycją trasy do przejścia lub przejechania na rowerze czy na nartach biegowych.

Mapę można wydrukować wraz z kartą, na której będziemy odbijali (kasownikiem) kolejne odnalezione w lesie słupki. Jest to znakomity sposób na aktywność zarówno dla osób intensywnie ćwiczących jak i dla rodzin z dziećmi.

Zielone Punkty Kontrolne to rodzimy pomysł na aktywny wypoczynek, który zrodził się w głowach polskich leśników biegających na orientację. Organizatorem ZPK jest Fundacja Sport i Przyroda – Ogólnopolski Komitet Organizacyjny Biegu na Orientację Leśników, która także dba o odpowiedni standard powstających obiektów nadając stosowne certyfikaty jakości.

Powstający w Kadynach Zielony Punkt Kontrolny będzie nosił nazwę „Cesarskie Kadyny” i zaraz po „Bażantarnia 777” oraz „Prochwonia” będzie to już 3 obiekt tego typu w okolicy Elbląga. Informację na ich temat wraz z potrzebnymi mapami można znaleźć na stronie Nadleśnictwa Elbląg i EKO Gryf oraz w elbląskiej informacji turystycznej.

Inauguracja Zielonego Punktu Kontrolnego „Cesarskie Kadyny” odbędzie się jeszcze wiosną tego roku. Po pojawieniu się nowej mapy, dla tych, którzy zaliczą wszystkie punkty znajdujące się w Nadleśnictwie Elbląg, na trzech dostępnych mapach, EKO GRYF przygotował niespodziankę w postaci pamiątkowego medalu za zdobycie tzw. „Korony Wysoczyzny Elbląskiej”.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Jan Piotrowski / Nadleśnictwo Elbląg
Print Friendly, PDF & Email