Korea Płd.: Pierwszego dnia szczepień przeciwko COVID-19 wykonano 18,5 tys. zastrzyków

Korea Płd.: Pierwszego dnia szczepień przeciwko COVID-19 wykonano 18,5 tys. zastrzyków
Fot. Nataliya Vaitkevich / Pexels

W piątek w Korei Południowej rozpoczęła się kampania szczepień przeciwko COVID-19. Pierwszego dnia szczepionkę AstraZeneca przyjęło ok. 18,5 tys. osób – poinformowały władze medyczne.

– Tak jak planowano, w piątek 18 489 pracowników służby zdrowia i pensjonariuszy domów opieki przyjęło szczepionkę firmy AstraZeneca w ośrodkach zdrowia – powiedział minister spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa Jeon Hae Czeol w sobotę. Uzupełnił, że szczepienia przeprowadzono we wszystkich 17 jednostkach administracyjnych Korei Południowej.

W sobotę w Korei Południowej rozpoczęły się również szczepienia substancją firmy Pfizer. Blisko 60 tys. dawek tej szczepionki dotarło do kraju w piątek, w połowie marca ma być dostarczone kolejne pół miliona dawek tego preparatu – pisze dziennik „Korea Herald”.

Łącznie władze Korei Płd. zamówiły szczepionki przeciw COVID-19 od firm AstraZeneca, Pfizer, Moderna i Novavax, a także poprzez globalny mechanizm dystrybucji COVAX, w ilości, która z nawiązką wystarczyłaby do zaszczepienia wszystkich 52 mln mieszkańców kraju. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email