Konkurs poetycki „Słowa, dobrze, że jesteście”

Konkurs poetycki „Słowa, dobrze, że jesteście”
Fot. informacje prasowe

Jesteś osobą z niepełnosprawnościami? Piszesz wiersze? Chcesz ‚Mimo Wszystko” zaprasza do udziału w 11. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”, w którym do wygrania są: publikacja autorskich utwór w specjalnym tomiku poetyckim oraz nagrody finansowe.

– Jeśli człowiek opisze swoje doznania, to jest mu lżej – mówi pomysłodawczyni projektu, Anna Dymna.

Wiersze oceniane będą w dwóch kategoriach: „Osób z niepełnosprawnością intelektualną” oraz „Osób z pozostałymi niepełnosprawnościami”. W konkursie może wziąć udział każda osoba posiadająca ważne orzeczenie o niepełnosprawności, która ukończyła 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie, do 19 marca 2021 roku, zgłoszenia, dokumentów oraz zestawu pięciu wierszy o dowolnej tematyce pocztą tradycyjną na adres:

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4
30-198 Kraków

(z dopiskiem „Konkurs poezji”).

lub elektronicznie (ze skanem ręcznie podpisanych dokumentów) na adres poezja@mimowszystko.org .

Laureaci zostaną wybrani przez jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Wojciech Bonowicz i Adam Ziemianin.

Laureatom przyznane zostaną nagrody pieniężne: I miejsce – 5 tys. zł, II – 3 tys. zł, III – 2 tys. zł. Zwycięskie wiersze zostaną opublikowane w specjalnym tomiku, wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy „Przychodzi wena do lekarza”. Tomik zostanie wydawany przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna, partnera Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.

W przypadku pytań organizatorzy zachęcają do kontaktu z Marią Magdaleną Grzesiak, koordynatorką projektu, tel.: 604 202 915.

Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa, oraz wzory oświadczenia i zgody opiekuna znajdują się TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email