Konkurs plastyczny i policyjny kalendarz

Konkurs plastyczny i policyjny kalendarz
Fot. KMP Elbląg

W ostatnim czasie, z powodu mniejszego natężenia ruchu na drogach, policja zauważyła spadek liczby zdarzeń w ruchu drogowym. Kiedy dzieci i młodzież wrócą do typowej nauki w szkołach, w środkach komunikacji znów zatłoczy się od pasażerów, a na drogach przybędzie pojazdów, ponownie przyda się wiedza na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zaprasza dzieci klas 1-3 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Teraz kiedy uczniowie spędzają czas w domach, proponujemy im wykonanie pracy plastycznej, która w przyszłym roku może ozdobić nasz kalendarz. To będzie już dwudziesta pierwsza edycja kalendarza z pracami plastycznymi dzieci.

– Co roku za pośrednictwem szkół ogłaszamy nasz konkurs – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W tym roku jest podobnie. Do dyrektorów szkół rozesłaliśmy regulamin z prośbą by chętne dzieci w ramach „zdalnego nauczania” wykonały swoje prace. Jak tylko wrócą do szkół, przekażą je nauczycielom. Spośród prac wybierzemy te, które zamieścimy w kalendarzu na 2021 rok.

Print Friendly, PDF & Email