Konkurs na plakat o tematyce zdrowotnej

Konkurs na plakat o tematyce zdrowotnej
Fot. nadesłane/CSE Światowid

„Młodość wolna od tytoniu” to tytuł konkursu, który organizowany jest z myślą o dzieciach i młodzieży z Elbląga oraz powiatu elbląskiego. Zadaniem konkursowym jest stworzenie plakatu o tematyce antynikotynowej.

Głównym celem konkursu, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, jest zachęcenie uczniów do promowania zdrowego stylu życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego. Inicjatywa powiązana jest ze Światowym Dniem Bez Papierosa, który przypada na 31 maja.

– Chcemy budować w świadomości młodzieży wizerunek człowieka, który nie pali papierosów i czuje się z tym dobrze – mówią organizatorzy. – Wyliczanie zagrożeń i szkodliwych skutków płynących z palenia, tylko do pewnego stopnia zniechęca od sięgnięcia po papierosa. Poprzez zadanie konkursowe, chcemy zachęcić młode pokolenie do zastanowienia się nad plusami życia w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego.

Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych z miasta Elbląga i całego powiatu elbląskiego. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 10 prac uczniów, a każdy autor może zgłosić 1 pracę. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać plakat w formacie A3 o tematyce antynikotynowej. Praca może być wykonana w technikach rysunkowych, malarskich lub collage z wyłączeniem użycia materiałów sypkich tj. kasz, makaronu, piasku, itp. Autorem pracy może być tylko jedna osoba. Konkurs ma charakter powiatowy, a udział w nim jest bezpłatny. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami autorskimi.

Konkurs rozgrywany będzie w 2 kategoriach:

Kategoria I – dzieci w klasach IV-VI

Kategoria II – dzieci w klasach VII-VIII

Prace należy nadsyłać do 17.05.2019 r. na adres:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu
ul. Królewiecka 195, 82-300 Elbląg

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronach:
http://www.swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/m-odo-c-wolna-od-tytoniu oraz www.psseelblag.nowybip.pl

Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w CSE „Światowid”. Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora (www.psseelblag.nowybip.pl) 24.05.2019 r.

Szczegółowych informacji udziela Izabela Ostasz pod nr telefonu 55/232-74-31 w. 111 lub pocztą elektroniczną: pzioz.psse.elblag@sanepid.olsztyn.pl.

Print Friendly, PDF & Email