Koniec roku szkolnego inny niż zwykle

Fot. nadesłane

14,5 tys. uczniów elbląskich szkół rozpoczęło dziś wakacje. Z uwagi na epidemię nie mogło odbyć się miejskie zakończenie roku szkolnego z udziałem wszystkich przedstawicieli elbląskich placówek oświatowych. Prezydent Witold Wróblewski spotkał się jednak z najlepszymi uczniami klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 12.

Placówka wybrana została nieprzypadkowo. W tym roku to właśnie ta szkoła poszczycić się może największą liczbą laureatów konkursów przedmiotowych w województwie warmińsko-mazurskim.

– Dziś radosny dzień, rozpoczynają się wyczekiwane wakacje. Mam nadzieję, że będzie to dla wszystkich szczęśliwy i przede wszystkim bezpieczny czas. Nieprzypadkowo dziś spotykamy się w SP 12. W corocznych rankingach szkół placówka ta jest w tzw. złotej dziesiątce. Jestem z tego bardzo dumny i serdecznie gratuluję dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, ale przede wszystkim Wam uczniom. Jesteście już absolwentami, życzę Wam powodzenia w nowych szkołach i dalszych sukcesów – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Uroczystość odbyła się z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Zadbano m.in. o zachowanie bezpiecznej odległości między uczniami.

Gratulacje z osiągniętych wyników oraz życzenia udanych wakacji przekazali uczniom również: przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Antoni Czyżyk oraz wiceprezydent Janusz Nowak, który odpowiada za edukację.

Troje uczniów, którzy zostali kilkakrotnymi laureatami konkursów przedmiotowych nagrodzonych zostało przez prezydenta specjalnymi upominkami.

Z podziękowaniami i życzeniami prezydent zwrócił się w specjalnym liście.

Cały list -> KLIKNIJ TU.

Fot. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email