Koniec protestu w elbląskich żłobkach

Koniec protestu w elbląskich żłobkach
Fot. Pixabay

Urząd Miasta w Elblągu w komunikacie prasowym nadesłanym do naszej redakcji informuje, że zakończył się protest w elbląskich żłobkach. Podpisane porozumienie związków zawodowych z dyrektorami elbląskich żłobków kończy trwający od 13.12.2021 roku spór zbiorowy.

Złożone przez protestujących propozycje z przyczyn ekonomicznych nie mogły być w pełni przyjęte. Prezydent Elbląga zaproponował więc optymalne warunki, które zostały przyjęte przez pracowników. Zgodnie z przedstawioną propozycją zabezpieczono środki na nagrody dla pracowników, zabezpieczono środki na dodatki specjalne oraz na podwyżkę płacy zasadniczej dla pracowników merytorycznych: opiekuna 100 zł, starszego opiekuna 200 zł, pielęgniarki 300 zł. 

Ponadto Prezydent zaproponował ścieżkę rozwoju zawodowego pracowników bezpośrednio zajmujących się dziećmi. W porozumieniu zawarty został również zapis o tym, że  pracodawca nie będzie rozwiązywał z pracownikami stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia porozumienia. 

Print Friendly, PDF & Email