Konferencja online – „Ucieczki nastolatków: motywacje, konsekwencje oraz aspekty etyczno-prawne”

Konferencja online – „Ucieczki nastolatków: motywacje, konsekwencje oraz aspekty etyczno-prawne”
Fot. pixabay.com

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, Fundacja ITAKA i Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji zapraszają na konferencję.

Mat. prasowe

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia organizatorzy prześlą (opublikujemy – przyp. red) w najbliższych dniach.  Konferencja jest BEZPŁATNA.

Wydarzenie kierowane jest do: pracowników oświaty, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz osób zawodowo zajmujących się kontaktem z rodzinami i nastolatkami zagrożonymi sytuacją ucieczki. Przemoc fizyczna, psychiczna lub rówieśnicza. Niezrozumienie w domu. Zbyt duża presja ze strony rodziców. Zaniedbanie i brak komunikacji w rodzinie. To mogą być potencjalne przyczyny ucieczek. 

Podczas konferencji dowiedzą się Państwo m.in.:

  • Jak poszukuje nastolatków Policja i Fundacja ITAKA?
  • Co w takiej sytuacji powinna lub może zrobić szkoła? Jakie prawne obowiązki ma szkoła i nauczyciele wobec młodzieży przebywającej na ucieczce?
  • Jak powinien zachować się nauczyciel, wychowawca czy pedagog gdy po pomoc zgłosi się do niego nastolatek przebywający na ucieczce?

***

Fundacja ITAKA od 2003 r. prowadzi kampanię „Nie uciekaj!”, która ma na celu profilaktykę ucieczek z domu dzieci i nastolatków. Skierowany jest do nastolatków, ich rodziców i opiekunów oraz nauczycieli. Jest też polskim operatorem numeru 116 000 – telefonu w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, który dostępny jest w 32 krajach Europy.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ

Zadawanie pytań podczas udziału online za pomocą platformy ZOOM (SESJA Q&A).

Transmisja na żywo na stronach TUTAJ oraz debata.infostrefa.tv

UWAGA: Moderator wydarzenia – Centrum Prasowe PAP – prosi uczestników o możliwie jak najwcześniejszą rejestrację. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma zindywidualizowany link, poprzez który będzie możliwość dołączenia do wydarzenia. Do zarejestrowanych uczestników przesłane zostaną maile przypominające o wydarzeniu na 24 godziny, a następnie na 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Aby zrezygnować z udziału Kliknij, aby się wypisać

Konferencja jest finansowana ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach realizacji projektu: Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci. 
Źródło: Centrum Prasowe PAP
Print Friendly, PDF & Email