Kończy się rok jubileuszu. Czas na wakacje

Fot. Rafał Sułek

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu uroczyście zakończyli rok szkolny. Były wspomnienia, wyróżnienia, podziękowania. Teraz pozostał już tylko dwumiesięczny odpoczynek.


Kliknij zdjęcie główne i obejrzyj fotorelację z zakończenia roku


– Za nami fajny ale i pracowity rok a to dlatego, że każdy z uczniów zrobił postępy na miarę swoich możliwości, co bardzo cieszy rodziców. Był to też rok wyjątkowy, jubileuszowy. Nasza placówka w tym roku obchodziła jubileusz 70-lecia działalności jak i, 45-lecie nadania placówce imienia Janusza Korczaka – mówi Krystyna Miezio, Dyrektor SOSW nr 1 w Elblągu. – Życzę wszystkim uczniom jak i ich rodzicom i opiekunom wspaniałych wakacji, dużo odpoczynku i by ten czas spędzony był bezpiecznie abyśmy już we wrześniu mogli znów spotkać się w naszej placówce – dodała.

W minionym roku szkolnym w placówce uczyło się 121 uczniów, w tym do przedszkola uczęszcza 45 dzieci. Na zajęcia wczesnego wspomagania uczęszcza 96 dzieci. Placówka realizuje też program „Za życiem”, w ramach którego placówka obejmuje opieką dzieci w wieku, od narodzin do rozpoczęcia nauki w szkole, które posiadają niepełnosprawność lub są nią zagrożone. Placówka prowadzi też świetlicę, którą objętych jest 68 uczniów. Prowadzona jest też opieka całodobowa, w ramach której dzieci przybywają w placówce od poniedziałku do piątku, realizują edukację w szkole i spędzają czas na zajęciach i grupach programowych oraz wychowawczych.

– To są dzieci z powiatu elbląskiego, ale też są dzieci z Elbląga, które wymagają takiego specjalnego wsparcia – mówi pani dyrektor.

Miniony rok szkolny to też zakończona inwestycja budowy windy dla osób z niepełnosprawnościami, która poprawiła mocno dostępność budynku. W placówce otwarto również gabinet wsparcia terapii przetwarzania słuchowego metodą Alfreda Tomatisa, w którym to doświadczeni pedagodzy pracują z dziećmi z niedosłuchem.

– W naszej placówce mamy dwoje dzieci niesłyszących. Jedno na bazie szkoły podstawowej i jedno, które realizuje rocznie wychowanie przedszkolne – wylicza Krystyna Miezio. – Z planów na przyszłość z pewnością trzeba wymienić temat małej sali gimnastycznej, małej ilości gabinetów, szczególnie, że w ostatnich latach nasz placówka bardzo rozrosła, szczególnie ze względu na pracę z tym bardzo małym dzieckiem, czyli w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Nie ukrywam, że marzy nam się takie skomunikowanie szkoły z grupami wychowawczymi, z przedszkolem. Łącznik pozwoliłby na utworzenie większej ilości gabinetów specjalistycznych, i łagodne przejście między budynkami. Napisaliśmy też projekt na nowy samochód, do dowozu dzieci do placówki – wylicza pani dyrektor.

– Wiele przed nami, ale dziś czas na trochę wytchnienia i upragnione dla wszystkich wakacje. Życzę by wszystkim minęły radośnie i by nasi uczniowie w pełni sił wrócili do nas we wrześniu – podsumowuje Krystyna Miezio.

Podczas zakończenia roku, nauczyciele nagrodzili najbardziej aktywnych i wyróżniających się uczniów z poszczególnych klas. Następne, po krótkim programie artystycznym, wszyscy rozeszli się do klas na wręczenia świadectw, by chwilę potem rozpocząć wakacje.

Print Friendly, PDF & Email