Koncert Noworoczny i Nagrody Prezydenta za 2021 rok

Koncert Noworoczny i Nagrody Prezydenta za 2021 rok
Fot. nadesłane

Tradycyjnie, 6 stycznia w wieczór Trzech Króli poznamy laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2021. Niestety z powodu pandemii – tak, jak w roku ubiegłym, uroczystość wręczenia nagród oraz Koncert Noworoczny nie mogły odbyć się z udziałem publiczności.

– Publiczność zapraszam przed ekrany telewizorów i monitory. 6 stycznia dowiemy się, kto otrzymał Nagrody Prezydenta Miasta za rok 2021 za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta – zaprasza Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Galę uświetni koncert w wykonaniu Karoliny Leszko – wokalistki, uczestniczki programów: The Voice of Poland i Must Be The Music oraz Marcina Jajkiewicza – wokalisty jazzowego, musicalowego oraz rozrywkowego, aktora musicalowego i dyplomowanego instruktora wokalnego, w towarzystwie muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Ariela Ludwiczaka.

W programie koncertu znajdą się polskie i światowe przeboje lat 20 i 30. W bogatym repertuarze usłyszymy m.in. takie utwory jak: Tango milonga, This Can’t Be Love, Seksapil, czy Powróćmy jak za dawnych lat.

Emisja gali wręczenia nagród oraz koncertu odbędzie się w wieczór Trzech Króli 6 stycznia o godz. 16.00 oraz w niedzielę 9 stycznia o godz. 16.00 na antenie telewizji Truso TV, a także w mediach społecznościowych Miasta Elbląg i Truso TV.

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta przyznane zostały w 1991 roku. Do tej pory wyróżnienie to otrzymało 232 laureatów indywidualnych i zbiorowych. Do tego zacnego grona dołączy kolejnych dziesięciu nagrodzonych, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach: przedsiębiorczość i innowacja, działalność społeczna, ochrona zdrowia, sport i turystyka, kultura i sztuka, działalność oświatowa i naukowa, działalność ekologiczna oraz w kategorii inne. Wręczono również nagrodę honorową.

Print Friendly, PDF & Email