Koncert KOMBI i Krystyna Stańko Quintet w cyklu Głosy dla Hospicjów

Koncert KOMBI i Krystyna Stańko Quintet w cyklu Głosy dla Hospicjów
Fot. Adminstrator

W sobotę, 12 października o godzinie 18.00, Fundacja Hospicyjna zaprasza na koncert legendarnego zespołu KOMBI ze Sławomirem Łosowskim na czele oraz Krystyna Stańko Quintet. Artyści wystąpią w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w koncercie z cyklu „Głosy dla Hospicjów” na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz inicjatywy budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

KOMBI to zespół prezentujący muzykę elektroniczną, na pograniczu jazz-rocka, fusion, z ponad 42-letnią historią. W Filharmonii zespół wystąpi w składzie: Sławomir Łosowski, Zbyszek Fil (wokal), Karol Kozłowski (bas), Tomasz Łosowski (perkusja).

Krystyna Stańko Quintet wystąpi w pierwszej części koncertu, o godzinie 18.00. Krystyna Stańko jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, obdarzona wspaniałym kontraltem, wystąpi wraz z wybitnymi jazzmanami: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Mikołajem Stańko i Marcinem Wądołowskim.

Głosy dla Hospicjów w całej Polsce otwierają kampanię „Hospicjum to też Życie” inicjowaną przez Fundację Hospicyjną. Tegoroczną edycję Fundacja poprowadzi pod hasłem „Ważni-niewidzialni. Zauważ, zrozum, wesprzyj”, której celem będzie zwrócenie uwagi na rolę opiekunów rodzinnych, zajmujących się bliskimi w domach, oraz potrzebę wspierania dzieci, które straciły kogoś z najbliższych. Kampania będzie przypominać, że „dzieci radzą sobie same tylko w bajkach”, a także o istniejącym portalu wsparcia dla dzieci i młodzieży w żałobie www.tumbopomaga.pl

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. Centrum to inicjatywa, która dopełni wszechstronnego wsparcia udzielanego przez Fundację Hospicyjną chorym, osobom niesamodzielnym i ich opiekunom. Według założeń ośrodek każdego dnia ma udzielać pomocy 90 rodzinom. Uczestnicy koncertu będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia, nie tylko kupując bilet na wydarzenie, ale również biorąc udział w charytatywnej aukcji, która zawsze towarzyszy koncertowi.

Program koncertu

18.00 – 19.00 Krystyna Stańko Quintet

19.00 – 19.30 przerwa połączona z aukcją charytatywną

19.30 – 20.30 KOMBI

Bilety do w cenie 130 zł, 100 zł, 80 zł są do nabycia w kasach Filharmonii Bałtyckiej, na portalach www.bilety24.pleBilet.pl.

Patronat honorowy: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Business Centre Club Loża Gdańska, Gdański Klub Biznesu, Pracodawcy Pomorza

Partnerzy: Miasto Gdańsk,Polska Filharmonia Bałtycka, Totalizator Sportowy, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, Grafito, bilety24.pl, eBilet.pl,

Print Friendly, PDF & Email