Komunikacja bez barier

Komunikacja bez barier
Fot. Adminstrator

Jak technologia może pomóc osobom z dysfunkcją słuchu w rozwoju zawodowym? Odpowiedź na to pytanie można uzyskać podczas konferencji, która odbędzie się 5 grudnia w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Do udziału w konferencji pt. „Komunikacja bez barier – nowoczesne narzędzia i technologie wspomagające rozwój zawodowy osób z niepełnosprawnością słuchu” zaproszono osoby głuche, słabosłyszące i implantowane, doradców zawodowych, trenerów pracy, pedagogów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania.

– Będą goście z zagranicy, z Bułgarii, Islandii i Litwy. Opowiedzą jak wygląda sytuacja zawodowa osób głuchych w tych krajach. Zaprosiliśmy też Fundację Deaf Respect, która poprowadzi warsztat pt. „Jak samodzielnie przebić lęk pracodawcy przed zatrudnieniem osoby głuchej? Z jakich narzędzi technologicznych można dziś skorzystać?” – informuje na facebookowym profilu łódzki oddział Polskiego Związku Głuchych.

Podczas konferencji można będzie m.in. wziąć udział w warsztatach tematycznych, poznać e-kursy i dedykowane osobom z uszkodzeniami słuchu czy uczestniczyć w grze symulacyjnej „Miasto Głuchych”. Organizatorzy przygotowali także bezpłatny podręcznik zawierający metody i techniki szkoleniowe.

Konferencja i szkolenia zostaną poprowadzone w języku polskim i polskim języku migowym, a wystąpienia zagranicznych gości będą tłumaczone.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia br. w Społecznej Akademii Nauk (ul. Kilińskiego 98) w Łodzi w godzinach 10:00-16:00. Udział w nim jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy, których można dokonać TUTAJ oraz TUTAJ.

Oprac. Red.
Źródło: Polski Związek Głuchych (Facebook)
Print Friendly, PDF & Email