Komiksowy Okrągły Stół vol.6

Komiksowy Okrągły Stół vol.6
Fot. Adminstrator

Biblioteka Elbląska wraca po wakacjach do tworzenia rysunkowych opowieści. Kolejny Komiksowy Okrągły Stół odbędzie się w sobotę, 14 września, w godz. 10:00-14:00 w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Obowiązują zapisy.

Kto już był, ten wie, że tworzenie komiksów to świetna zabawa i rewelacyjny trening wyobraźni. Kto jeszcze nie próbował, ten się przekona, że komiks może tworzyć każdy, niezależnie od wieku.

Każdy, kto usiądzie z do stołu, otrzyma planszę podzieloną na 6 kadrów i pokieruje historią, jak tylko podpowie mu fantazja. Najlepsze plansze, które powstaną podczas spotkania, opublikowane zostaną w pierwszym elbląskim komiksowym zinie.

– Na spotkanie zapraszamy osoby w wieku od 14 lat (nie ma górnej granicy wieku!), które lubią rysować i wymyślać historie, nawet jeśli dotychczas nie miały do czynienia z tworzeniem komiksów – zachęcają organizatorzy.

Udział w Komiksowym Okrągłym Stole jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe pod adresem: komiksowewarsztaty@gmail.com

Warsztaty poprowadzi:

Natalia Nowińska-Antoniewicz – doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, naukowo bada komiks i muzykę byłej Jugosławii. Kolekcjonuje albumy komiksowe i fanziny, pisze o komiksie, przeprowadza wywiady z twórcami, uczestniczy w warsztatach rysunkowych i tworzy własne komiksowe opowieści o przygodach podczas badań terenowych.

Działanie odbywa się w ramach projektu „Komiksowy Elbląg”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Print Friendly, PDF & Email