Kolejne medale MŚ w Dubaju. Bieganowska pobiegła po złoto

Za nami weekend pełen sportowej rywalizacji w Dubaju. Polacy nie zawiedli i zdobyli cztery medale.

W sobotę brąz wywalczył Macjej Sochal w rzucie maczugą (kat. F32).

Wczoraj rano po pierwsze złoto dla Polski podczas MŚ pobiegła Barbara Bieganowska (bieg na 1500; kat. T20). Brąz w porannej sesji dołożyła rzucająca oszczepem Lucyna Kornobys (kat. F34). Świetnie w konkursie rzutu dyskiem spisała się także Faustyna Kotłowska, której wynik również pozwolił wywalczyć brąz. Kolejny brązowy medal dla Polski zdobyła Marta Piotrowska w skoku w dal (kat. T37).

Bardzo blisko medalu w biegu na 100 metrów (kat. T35) była Jagoda Kibil. Do brązu zabrakło trzech setnych sekundy. Jej wynik, będący jednocześnie nowym rekordem życiowym, pozwolił jednak wywalczyć kwalifikację dla Polski w tej konkurencji do IO w Tokio.

Aktualnie Polska ma na koncie dziewięć medali. Dziś kolejny dołożyć może Katarzyna Piekart, która wystąpi w konkursie rzutu oszczepem (kat. F46). Finał z jej udziałem rozpocznie się o godz. 15:00. A jeśli Michał Kotkowski przebrnie poranne eliminacje w biegu na 100 m (kat. T37) to o godz. 15:53 pobiegnie w finale.

We wtorek o medale powalczy pięcioro naszych reprezentantów:

Paweł Piotrowski (pchnięcie kulą – kat. F36) – godz. 7:26*
Renata Śliwińska (rzut dyskiem – kat. F41) – godz. 16:46
Michał Derus (bieg na 100 metrów – kat. T47) – godz. 17:13
Alicja Jeromin (bieg na 100 metrów – kat. T47) – godz. 17:21
Róza Kozakowska (bieg na 100 metrów – kat. T38) – godz. 17:29 (jeśłi awansuje w porannych eliminacjach – godz. 8:57)