Klub Wysokich Obcasów w Kinie Światowid: „Arab Blues”

Klub Wysokich Obcasów w Kinie Światowid: „Arab Blues”
Fot. Adminstrator

We wtorek 11 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się seans słonecznej, pełnej światła i soczystych kolorów komedii Manele Labidi – „Arab Blues”. Dzięki dystrybutorowi Gutek Film można wygrać filmy na DVD, a dzięki tygodnikowi Wysokie Obcasy zniżkę seans.

Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość.

Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli, Golshifteh Farahani (gwiazda „Patersona” Jima Jarmuscha oraz „Co wiesz o Elly” Asghara Farhadiego), sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy – wychowani w opresyjnej kulturze – wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są.

Osoby, które przyjdą na pokaz z wydaniem z dn. 8.08.2020 magazynu „Wysokie Obcasy” będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie (10 zł).

Aleksandra Bielska
Fot. mat. pras.
Print Friendly, PDF & Email