Kino Światowid na jesień i zimę - rozmowa z Natalią Klonowską

Kino Światowid na jesień i zimę - rozmowa z Natalią Klonowską
Fot. Adminstrator

O popularności seansów 3D i ich wpływ na funkcjonowanie kina, transmisjach oper oraz planach Kina Światowid na nadchodzące święta rozmawiamy z Natalią Klonowską, kierownikiem placówki.

Jakie filmy na jesień i zimę proponuje Światowid?
Bez wątpienia będzie co oglądać. Już wkrótce zaprosimy na nowe tytuły kina 2D i 3D na dużej sali kinowej, m.in. „Harry Potter i insygnia śmierci’ cz.1 czy „Zaplątani 3D”. Ważne są dla nas opinie naszych widzów i w  okresie jesienno–zimowym zaprezentujemy filmy, które w plebiscytach wybrała sama publiczność, a więc m.in. „Nie oglądaj się”, „Chloe”, „Hej, skarbie”. Oczywiście tradycyjnie będzie dużo propozycji kina polskiego, europejskiego. Na przełomie listopada i grudnia zapraszamy na przegląd kinematografii rosyjskiej w ramach Festiwalu „Sputnik…”. Elblążanie obejrzą znaczące tytuły – będzie to szeroka panorama kina rosyjskiego. A to oczywiście nie wszystko – przed nami jeszcze wyjątkowe filmy w ramach projektu DKF i filmy niezależne.

Od niedawna kino gra w trójwymiarze. Bilety są w konkurencyjnej cenie. Zauważyła Pani więcej widzów?

Dzięki wprowadzeniu technologii cyfrowej na dużej sali naszego kina zauważyliśmy około 50 % wzrost frekwencji i taki sam wzrost ilości seansów. Teraz gramy przez cały tydzień (wcześniej w poniedziałki kino było nieczynne), repertuar jest bardziej urozmaicony a ilość seansów w ciągu dnia większa. Cieszy powiększające się grono odbiorców, widzów, którzy po dłuższej przerwie wracają do naszego kina. Miejmy nadzieję, że są mile zaskoczeni i będą bywać u nas częściej. Zależy nam na każdym widzu, staramy się pamiętać o jego potrzebach i zapewnić mu komfort oglądania dobrego kina.

Kino oferuje nie tylko filmy, ale i Opery live. Jaki tytuł w najbliższym czasie?
Nowy sezon The Metropolitan Opera Live In HD rozpoczęliśmy 9 października „Złotem Renu”. Publiczność miała też okazję uczestniczyć w transmisji „Borysa Godunowa”. Przed nami kolejne, bardzo ciekawe propozycje: „Don Pasquale” (13.11.), „Don Carlos” Verdiego (11.12), „Dziewczyna z Zachodu” Pucciniego (8.01.2011 r.), w lutym dwie opery: „Nixon w Chinach” i „Ifigenia na Taurydzie”. Są to niezwykłe wydarzenia muzyczne, perfekcyjne wykonanie, rozmach i wspaniała scenografia. To wszystko gwarantuje zawsze moc wrażeń.

Zbliżają się Święta. Czy szykujecie Państwo jakąś niespodziankę dla widzów?
Z okazji Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zaprosimy dzieci i młodzież, a także dorosłych na film fabularny, pt. „Święty Mikołaj” . Ten premierowy obraz to piękna opowieść o tradycji świątecznej. Głosów w polskiej wersji językowej użyczyli Jerzy i Maciej Stuhrowie i Anna Dereszowska. Serdecznie polecam i zapraszam do kina!.

Dziękuję za rozmowę.
  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 6135

Print Friendly, PDF & Email