Kino plenerowe w ramach obchodów sześćsetlecia bitwy pod Grunwaldem

Kino plenerowe w ramach obchodów sześćsetlecia bitwy pod Grunwaldem
Fot. Adminstrator

Już za dziesięć dni wielkie obchody sześćsetlecia bitwy pod Grunwaldem. Z tej okazji na Polach Grunwaldu odegrana zostanie inscenizacja bitwy. Oprócz tego będzie szereg imprez towarzyszących. Jedną z takich atrakcji, kino plenerowe, przygotowuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które działać będzie przez trzy dni (od 15 do 17 lipca), codziennie o 22.15. W programie znalazły się  filmy dokumentalne i fabuła.

– Na Polach Grunwaldu będziemy promować też komiks o bitwie – mówi Iwona Grajkowska z CSE Światowid. – Wydaliśmy prace dwóch zwycięzców ogólnopolskiego konkursu. Adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Egzemplarze komiksu wysłane zostały do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego i  oczywiście do uczestników konkursu.

Dodatkowo Światowid ustawi na Polach Grunwaldzkich ebus, w którym zainstalowane zostaną komputery. Dzięki temu wszyscy chętni będą mogli oddać głos w konkursie „Warmia Mazury Cud Natury”.

To ogólnoświatowy konkurs na 7 Nowych Cudów Natury ogłoszony przez szwajcarska Fundację „New7Wonders”. Głosowanie trwa jeszcze przez rok.

Do końca 2008 roku internauci z całego świata oddawali swoje głosy na ponad 400 zgłoszonych nominacji z 224 krajów. Do kolejnego etapu konkursu przeszło 261 propozycji z 222 państw. W tym obszar Mazurskich Jezior. Po prowadzonej przez pół roku w Polsce kampanii pod hasłem „Mazury Cud Natury”, Mazurskie Jeziora znalazły się najpierw na pierwszym miejscu w swojej kategorii („krajobrazy i formacje polodowcowe”), następnie w gronie 71 półfinalistów konkursu. Rok temu grono ekspertów zakwalifikowało Mazury do finału konkursu. Oznacza to, że zostały uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi i jedno z 5 najpiękniejszych miejsc w Europie!

Głos można oddać na stronie: http://www.MazuryCudNatury.org.

  CSE Światowid Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5642

Print Friendly, PDF & Email