Kierunek Zdrowie: Arteterapia - artystycznie ku zdrowiu

Kierunek Zdrowie: Arteterapia - artystycznie ku zdrowiu
Fot. nadesłane

Urząd Miasta zaprasza seniorów do udziału w specjalnej edycji kampanii prozdrowotnej Kierunek Zdrowie pn. „Arteterapia – artystycznie ku zdrowiu”. Odbędzie się ona podczas Elbląskiego Święta Chleba, w niedzielę 29 sierpnia 2021 roku, w godz. 12.00 – 16.00, na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno – Historycznego.

– W ubiegłym roku przez pandemię niestety nie mogliśmy przeprowadzić tak lubianej przez naszych seniorów akcji Kierunek Zdrowie. Teraz – podczas Święta Chleba postanowiliśmy zorganizować jednodniową, specjalną edycję. Serdecznie zapraszam. To doskonała okazja do wyjścia z domu i spotkania się z innymi – zachęca Prezydent Witold Wróblewski.

W ramach Kierunku Zdrowie odbędą się warsztaty malarskie z udziałem seniorów i młodzieży – Dialog Pokoleń – wspólne portretowanie Elbląga, Zumbrasil z Fabio De Oliviera, kocykowo, czyli wspólne biesiadowanie przy wspólnym kociołku i muzyce Lazurków oraz konkursy i zabawy dot. 500-lecia Piekarczyka.

Podczas trwania akcji będzie można również skorzystać z badań znamion. Badania będzie wykonywał dermatolog – dr Krzysztof Malanowski. Punkt informacyjny dot. badań profilaktycznych 40+ i szczepień przeciw Covid – 19 wystawi również Narodowy Fundusz Zdrowia. W namiocie Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej natomiast będzie można między innymi zbadać ciśnienie, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz zasięgnąć przydatnych informacji na temat kleszczy, czy zbierania grzybów.

Print Friendly, PDF & Email