Kierunek Turcja. Ampfutboliści w sobotę zaczynają mundial!

Kierunek Turcja. Ampfutboliści w sobotę zaczynają mundial!
Fot. Mateusz Misztal

Trener i piłkarze reprezentacji Polski w ampfutbolu spotkali się dziś na PGE Narodowym z dziennikarzami. To ostatnie spotkanie z mediami przed wylotem do Turcji, gdzie w sobotę Biało-Czerwoni rozegrają pierwszy mecz mistrzostw świata.

– Będę kibicował Polskiej reprezentacji ampfutbolistów na mistrzostwach świata. Ostatnie mistrzostwa świata oglądałem i emocjonowałem się wydarzeniami – mówił dziś Włodzimierz Dola, prezes zarządu PGE Narodowego im. Kazimierza Górskiego. – PGE Narodowy jest miejscem, które łączy, łączy sportowców wszystkich dyscyplin, ale oczywiście najmocniej związany jest z piłką nożną – dodał.

– To, co ja najbardziej podziwiam w ampfutbolistach, to jest optymizm. I te uśmiechy, które pojawiają się na co dzień, nie tylko przy sukcesach sportowych, ale nawet tutaj przed konferencją, gdy rozmawiałem z wami i piłem kawę, zarażacie tym optymizmem innych. Tak jak Michał (Pol – red.) powiedział, zaczynaliśmy trochę skromnie, nie było tylu sponsorów. Prezes Widłak przyszedł z szaloną wizją, że teraz reprezentacja Polski w ampfutbolu będzie reprezentować nasz kraj na najważniejszych imprezach. I okazało się, że to był strzał w „10”. Cztery lata temu pierwsze mistrzostwa, pierwsze transmisje w internecie. To nam pokazało jak wielkie jest zainteresowanie ampfutbolem. Rok temu fenomenalna impreza w Polsce i fantastyczny brązowy medal i liczymy na jeszcze więcej tego optymizmu, liczymy na to, że pojedziecie tam i będziecie reprezentować Polskę z dumą, tak jak to zawsze robicie – mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. – Wszystkie mecze naszej reprezentacji na tym turnieju będą oczywiście w TVP Sport, ale nie tylko, bo i na każdym smartfonie, tablecie i telewizorze – dodaje.

Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra w sobotę (1 października) o godz. 11:00 z Uzbekistanem. Kolejne mecze w niedzielę (z Tanzanią o godz. 10:30) i w poniedziałek (z Hiszpanią o godz. 17:00). W samolocie do Stambułu nie znalazło się miejsce dla Jacka Koniecznego i Przemka Nadobnego.

– Nie lubię tych chwil, gdy muszę komuś powiedzieć: pracowałeś ciężko, ale nie znajdzie się dla ciebie miejsce w samolocie. Nie było to łatwe, ale grupa ludzi wokół których się kręciliśmy w ostatnich miesiącach nie była zbyt szeroka, dlatego że w dużej mierze zaufaliśmy tym, którzy reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy. Czasu na eksperymenty za wiele nie było, z racji tego, że mistrzostwa Europy były przeniesione z 2020 na 2021 rok. Do tej trzynastki, którą mieliśmy w Krakowie doszlusował Krzysiu Wrona i Marcin Oleksy. Ale cóż… Wybraliśmy i wiem, że ekipa, którą wybraliśmy jest na dziś w optymalnej formie sportowej i myślę, że będziemy godnie i z honorem reprezentować kraj na mistrzostwach świata w Turcji – zaznacza Marek Dragosz, trener reprezentacji Polski w ampfutbolu.

Jak dodał, były pewne „trudności” w kwestii zdrowia kilku zawodników, ale na dziś wszyscy są w pełni zdrowi i gotowi do gry. Trzeba tu zaznaczyć, że duża w tym rola Zofii Kasińskiej, fizjoterapeutki reprezentacji, która – co warto przypomnieć – w minionym roku pomogła wrócić na boisko Kamilowi Grygielowi.

– To będą najmocniejsze mistrzostwa świata jakich doświadczyliśmy na przestrzeni ostatnich lat. Po raz pierwszy odbyły kwalifikacje na każdym z kontynentów i tam słabych naprawdę nie będzie. Ktoś z dziennikarzy mnie zapytał kto będzie faworytem. Ja powiedziałem, że z grona 24 drużyn będzie 12 faworytów. Każdy przyjeżdża tam ze swoimi marzeniami. Chciałbym, żebyśmy wywalczyli medal, ale na dzień dzisiejszy koncentrujemy się na meczach, które przed nami – ocenia Marek Dragosz.

– Myślę, że jesteśmy drużyną świetnie przygotowaną do tego turnieju. Myślę też, że po ostatnim EURO jesteśmy drużyną na wyższym poziomie świadomości, naszej dyscypliny, tego jak gramy i jak funkcjonujemy jako zespół. Tak jak ta dyscyplina się rozwijała przez jedenaście lat, tak myślę i zawodnicy i reprezentacja i kluby również się rozwijały. Ja jestem dumny z tego, że mogę tą opaskę kapitana nosić i jestem częścią tego zespołu – wskazuje Przemysław Świercz.

Mecze Polaków w fazie grupowej:

  • Polska – Uzbekistan (1 października, godz. 11:00)
  • Polska – Tanzania (2 października, godz. 10:30)
  • Polska – Hiszpania (2 października, godz. 17:00).

Transmisje wszystkich meczów w TVP Sport.

Print Friendly, PDF & Email