KierMAH, czyli świąteczny kiermasz w muzealnym wydaniu

KierMAH, czyli świąteczny kiermasz w muzealnym wydaniu
Fot. nadesłane

Wybierając się w weekend na starówkę warto odwiedzić muzeum, gdzie już po raz czwarty odbędzie się kiermasz, na którym zaopatrzyć się będzie można w świąteczne upominki od lokalnych twórców, artystów i rzemieślników.

Wydarzenie, zwane KierMAHem, odbędzie się w muzealnym budynku zw. Gimnazjum, w sobotę 9. grudnia, w godzinach 12.00 – 18.00.

Wejście do muzeum od strony dziedzińca lub od strony rzeki.

Wstęp na kiermasz jest bezpłatny, a na zmarzniętych gości czekać będzie gorąca herbata i całe pokłady świątecznej atmosfery.

Muzealny KierMAH to doskonała okazja by zakupić produkty wyjątkowe, którymi podczas nadchodzących Świąt obdarować będzie można rodzinę, przyjaciół, a nawet samych siebie, bo właściwie czemu nie?

– Wybierając upominki na KierMAHu nie tylko znajdziemy przedmioty oryginalne i jedyne w swoim rodzaju, ale także wesprzemy lokalnych wytwórców. Wśród nich znajdziemy producentów unikatowej biżuterii – Anjar, Goja Stones i Zakątek Leszczynki. W dekorowaniu domu na Święta pomogą nam dekoracje roślinne Żuławianki, ceramika od Mikki, drewniane wyroby Deski z Betanii czy prace Bogdana Kilińskiego. Nie zabraknie również świątecznych stroików, makram, formowanych ręcznie świec czy obrazów. Swoje tekstylne wyroby zaprezentuje Pracownia Krawiecka Mamy To, a naturalne kosmetyki – Mięta i Spółka. Świąteczny stół urozmaicą jabłkowe pyszności spod Kwidzyna oraz przetwory Niezłego Kotła. Na KierMAHu znajdziemy też drobiazgi dla wielbicieli kotów, a także słodkości od Fundacji DaKota. Zaopatrując się na tym stoisku nie tylko wprawimy w zachwyt nasze kubki smakowe, ale także w duchu świątecznej szczodrości wesprzemy bezdomne koty, na pomoc którym zostanie przeznaczony cały dochód ze sprzedaży – informują i zachęcają organizatorzy.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email