„Kiedy pamięć w kawałkach błądzi i szuka całości” wernisaż w „Światowidzie”

„Kiedy pamięć w kawałkach błądzi i szuka całości” wernisaż w „Światowidzie”
Fot. nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 18 stycznia (środa) na godz. 18:00 na wernisaż wystawy pt. „Kiedy pamięć w kawałkach błądzi i szuka całości”. Będzie to wystawa artysty spod Iławy Rafała Szulca, który zaprezentuje swój świat rzeźby. Wstęp wolny.

Artysta o sobie:

„Urodziłem się w miejscowości Pikus, gdzie mieszkam i tworzę. Czuję się silnie związany z tym miejscem, z którego czerpię najwięcej inspiracji. Uważam, że prawda jest zawsze najbliżej nas.

Moją główną inspiracją i bodźcem, który mnie popchnął do działań artystycznych jest twórczość Zdzisława Beksińskiego. Świat, a może nie świat, który przedstawia na swoich obrazach, zawładnął mną.

Elementy, z których powstają moje prace wynajduję właśnie w najbliższym otoczeniu. Wykonuję swoje prace używając w głównej mierze tradycyjnych technik kowalskich. Wykorzystuję części maszyn, urządzeń, które zostały już zapomniane i porzucone. Uważam, że niosą one historię, którą warto opowiedzieć ponownie..”

Artysta regularnie współpracuje z okolicznymi ośrodkami kultury. W 2022 r. zrealizował pomnik triathlonisty, który stanął w Suszu. Uczestniczył w plenerach rzeźbiarskich oraz wystawach zbiorowych. Współtworzył projekt „Pływające rzeźby”. Był to happening, który składał się z filmu, muzyki na żywo i pokazu rzeźb pływających po jeziorze. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych.

Również w 2022 r. został laureatem nagrody „Talent roku”, przyznanej przez Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka w Olsztynie. Zajął pierwsze miejsce w Przeglądzie Sztuki Powszechnej województwa warmińsko – mazurskiego, organizowanym przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zobacz materiał wideo – dzieła Rafała Szulca

Wystawa rzeźb „Kiedy pamięć w kawałkach błądzi i szuka całości”
  • Termin wernisażu: 18.01.2023, godz. 18:00
  • Miejsce: II piętro, CSE „Światowid” w Elblągu
  • Wystawa będzie czynna do 31 marca 2023 roku, w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.
  • Wstęp wolny.
Print Friendly, PDF & Email