KGP: Ponad połowa policjantów zaszczepionych przeciwko COVID-19

KGP: Ponad połowa policjantów zaszczepionych przeciwko COVID-19
Fot. KMP Elbląg

Od początku szczepień służb mundurowych około 52 tys. policjantów zostało zaszczepionych, co stanowi już ponad połowę stanu zatrudnienia – poinformował podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Dodatkowo według policyjnych szacunków kolejne 6-7 tys. policjantów zaszczepiło się w ramach systemu powszechnego.

Podkomisarz Antoni Rzeczkowski w rozmowie z PAP poinformował, że w chwili obecnej w Polsce szczepienia nie są obowiązkowe. – Poziom wyszczepienia wśród policjantów w ramach koordynacji szczepień w grupie „1c” wynosi około 52 tys., co stanowi już ponad połowę stanu zatrudnienia – podkreślił policjant.

– Policjanci mają również możliwość zaszczepienia się w ramach systemu powszechnego, szacujemy, że około 6-7 tys. policjantów skorzystało z tej możliwości, jednakże policjanci nie mają obowiązku informowania o zaszczepieniu się w ramach systemu powszechnego – zaznaczył podkomisarz.

Ponadto zwrócił uwagę, że ponad 23 tys. policjantów zostało zakażonych koronawirusem, przez co „wielu z nich nie ma jeszcze możliwości przyjęcia szczepionki z uwagi na zbyt krótki czas, który upłynął od wyzdrowienia”.

Poinformował również, że od początku epidemii 21 policjantów i 27 pracowników cywilnych policji zmarło na COVID-19.

Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia, wykonano dokładnie 34 463 736 iniekcji. W pełni zaszczepiono 17 498 174 osoby. Pierwszą dawkę przyjęło 18 357 076 osób.

Łącznie od marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 mln 883 tys. 284 przypadków. Zmarło 75 tys. 265 osób z COVID-19. (PAP)

Bartłomiej Figaj
Print Friendly, PDF & Email