Kawiarenka naprawcza już w najbliższą sobotę

Kawiarenka naprawcza już w najbliższą sobotę
Fot. nadesłane

Masz w domu przedmioty, które od dawna czekają na naprawę, ale albo nie ma czasu, albo potrzebnych narzędzi? Nadarza się świetna okazja do tego, żeby te właśnie przedmioty znów stały się przydatne. Wystarczy, że 18 lutego przyjedziesz z popsutą rzeczą do Domu pod Cisem na kawiarenkę naprawczą!

Czym jest kawiarenka naprawcza? Najprościej mówiąc to spotkanie, podczas którego naprawiane są różne rzeczy, zawsze pod okiem „złotej rączki”. Fachowiec udostępni narzędzia, a także wyjaśni co i jak trzeba zrobić.

– Ideą tych kawiarenek jest zreperowanie tego, co się da. Wszystko po to, by przeciwdziałać bezmyślnemu wyrzucaniu przedmiotów. Tak właśnie działamy w Domu pod Cisem i do tego zachęcamy elblążan – mówi Justyna Duks, szefowa Domu pod Cisem prowadzonego przez Stowarzyszenie ESWIP.

Już w najbliższą sobotę, 18 lutego w Domu pod Cisem przy ul. Stawidłowej, w godzinach od 10 do 14 czekać będzie na ciebie fachowiec, który pomoże naprawić zepsute przedmioty. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą ten przedmiot oraz części na wymianę, jeśli są potrzebne. A wszystko w miłej atmosferze. Podczas prac będzie można bowiem napić się pysznej kawy i skosztować przygotowanego ciasta.

Nie wyrzucaj. Naprawiaj. Przyjdź na kawiarenkę naprawczą.

Projekt „GOZpodarnie odpowiedzialni” realizowany przez Stowarzyszenie ESWIP jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030

Print Friendly, PDF & Email