Karta Sopocka. Rozszerzony krąg uprawnionych

Karta Sopocka. Rozszerzony krąg uprawnionych
Fot. Ewelina Wołejko

Jest już nowy regulamin Karty Sopockiej. Od teraz będzie przysługiwała szerszej grupie uprawnionych. Warto sprawdzić, czy możecie Państwo odebrać kartę.

– Przychyliliśmy się do próśb mieszkańców i zdecydowaliśmy się zmienić regulamin Karty Sopockiej tak, by mogła ją otrzymać jak największa liczba naszych mieszkańców. Zachęcamy do korzystania ze zniżek i zapoznania się z nowym regulaminem – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. 

Zobacz: Nowy regulamin Karty Sopockiej  

W ramach Karty Sopockiej funkcjonuje także Pakiet Studenta, stworzony specjalnie z myślą o studentach partnerskich uczelni Sopockiej Organizacji Turystycznej. Do projektu przystąpiły już: Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Uniwersytet Gdański oraz Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku. Studenci tych uczelni jako pierwsi będą mogli zawnioskować o Pakiet i korzystać z niego w formie aplikacji na telefon. 

Ponadto posiadacze Karty Sopockiej mogą dodatkowo uzyskać Pakiet Parkingowy, uprawniający do 50% zniżki na pierwszą godzinę postoju na terenie sopockiej Strefy Płatnego Parkowania. Ze zniżki skorzystać można raz dziennie.

Szczegóły dotyczące Karty Sopockiej, dodatkowych pakietów, a także lista aktualnych partnerów dostępne są na stronie www.karta.sopot.pl

Dla przypomnienia – Karta Sopocka dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w bardziej tradycyjnej formie w postaci plastikowej karty, którą można wyrobić od poniedziałku do piątku w Urzędzie Miasta Sopotu.

10 września, podczas organizowanego na molo Dnia Kurortu, kartę otrzymać będzie można również w punkcie Informacji Turystycznej na pl. Zdrojowym 2. Punkt czyny będzie w godzinach 9.00-17.00. 

Stare Karty stracą ważność 31 grudnia 2022 r., dlatego zachęca się do ich wymiany. 

Print Friendly, PDF & Email