Kapelani w szpitalach. Zamiast sutanny kombinezon ochronny

Kapelani w szpitalach. Zamiast sutanny kombinezon ochronny
Fot. WSZ w Elblągu

Ze względu na panującą pandemię, wiele przychodni i szpitali, w tym również Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, musiało dostosować się do panującej sytuacji i zmienić dotychczasowe zachowania. – Zmiany nie ominęły naszych kapelanów. Sutanny zostały zamienione na kombinezony ochronne, rękawiczki, maseczki z filtrem oraz przyłbice, aby nadal móc pełnić posługę i docierać do pacjentów chorych na COVID-19 – informuje elbląska placówka.

Kapelani szpitalni otaczają opieką duchową pacjentów walczących z równymi chorobami. Są obecni także na oddziałach zakaźnych w całym kraju wśród osób zmagających się z COVID-19.

– Posługa duchownych w szpitalu to nie tylko udzielanie sakramentów, ale również szczera rozmowa i wsparcie w walce z chorobą, które w czasach, gdy zostały wprowadzone ograniczenia w odwiedzinach bliskich w szpitalach są nieocenione – zaznacza w swoim wpisie na Facebooku szpital.

Placówka poinformowała także, że każdy kapelan przeszedł szkolenie dot. bezpiecznego zakładania oraz zdejmowania kombinezonu ochronnego.

Oprac. Red.
Print Friendly, PDF & Email