„Kantata na cztery skrzydła”

„Kantata na cztery skrzydła”
Mat. nadesłane

To w lipcu ostatnia propozycja XXVI Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2023. Jest to opowieść o wewnętrznej sile każdego z nas, która pozwala  przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Niektórzy utożsamiają ją z metafizyczną ingerencją, łatwiej bowiem przychodzi im uwierzenie w boski plan niż we własne możliwości.

Jest to kameralna tragikomedia przepełniona obserwacjami zarówno natury egzystencjalnej, jak i metafizycznej. Często wydaje nam się, że już wszystko wiemy o sobie, o świecie, który nas otacza i jesteśmy pewni tego co nas czeka, nie wiemy jaką podjąć decyzję, ale wtedy, w najmniej oczekiwanym momencie, pojawia się – ON – Anioł Stróż, który ma inny plan na dalsze nasze życie. Bohaterką jest dziewczyna, która nie widzi sensu życia, a na jej drodze stają dwa anioły. Historia przedstawiona w dramacie, to w istocie historie, które „dzieją się” cały czas – symboliczne Anioły mają pełne ręce roboty.  

Autorem  „Kantaty na cztery skrzydła” jest Robert Brutter. Jego prawdziwe imię i nazwisko, to Andrzej Grembowicz (ur. 1958), polski pisarz i scenarzysta. Były pracownik Sejmu RP i redaktor naczelny Kroniki Sejmowej, laureat Nagrody Hartley-Merrill za scenariusz filmu „Tam, gdzie żyją Eskimosi”. Zadebiutował w 1994 r. scenariuszem spektaklu Teatru TV pt. „O przemyślności kobiety niewiernej” wg Giovanniego Boccaccia. Jest autorem scenariuszy m.in. do filmu  „Ekstradycja”, „Operacja Samum”; seriali „Rodzina zastępcza”, „Ranczo”, „Dziewczyny ze Lwowa”.

„Kantatę na cztery skrzydła” będzie można usłyszeć w interpretacji aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Na scenie muszli koncertowej wystąpią: Dominik Bloch, Marta Masłowska, Dariusz Siastacz i Marcin Tomasik.

– Zapraszamy 30 lipca 2023 r. Tradycyjnie zaczynamy spacerem przyrodniczo-historycznym pod wspólnym tytułem „Tajemnice Bażantarni”. Zbiórka w niedzielę o godz. 15.30 pod muszlą koncertową, a zapowiadane w tytule tajemnice zdradzą pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej – mówią organizatorzy.

Początek spektaklu  godz. 17.00.

Wstęp wolny.

***

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, Zarząd Zieleni Miejskiej, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Agencja Reklamowa Elposter Jolanta Olszewska, Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso TV, Bogaty Region.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Print Friendly, PDF & Email