Kalisz: Bezpłatna komunikacja miejska z Kaliską Kartą Mieszkańca

Kalisz: Bezpłatna komunikacja miejska z Kaliską Kartą Mieszkańca
Fot. Pixabay

Od 1 stycznia 2023 roku posiadacze Kaliskiej Karty Mieszkańca mogą podróżować komunikacją miejską za darmo. Uchwałę w tej sprawie z inicjatywy prezydenta Krystiana Kinastowskiego podjęła we wrześniu Rada Miasta Kalisza.

Program „Kaliska Karta Mieszkańca” adresowany jest do wszystkich mieszkańców Kalisza, rozliczających się z podatku dochodowego od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, bez względu na to, czy osiągają dochód czy nie. Karta upoważnia jej posiadaczy do korzystania ze zniżek, rabatów, ulg i przywilejów, realizowanych przez Miasto Kalisz oraz oferowanych przez partnerów przystępujących do programu. Szczegółowe informacje o ulgach: tutaj(Nowe okno).

Od stycznia 2023 roku do ulg i zniżek dołączyło uprawnienie do korzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami KLA.

– Wszystkich, którzy jeszcze nie posiadają Kaliskiej Karty Mieszkańca, zachęcamy do złożenia wniosku. Informacja o wymaganych dokumentach znajduje się na stronie Miasta (tutaj(Nowe okno)) – informuje UM.

Wniosek można złożyć w wersji papierowej w punkcie KLA przy ul. Podmiejskiej 2A (Dworzec Autobusowy) lub w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony kalisz.informica.pl(Nowe okno) .

Godziny pracy punktu KLA przy ul. Podmiejskiej 2A (Dworzec Autobusowy):

• poniedziałek 7:30-17:00,

• wtorek-piątek 7:30-15:30.

„Kaliska Karta Mieszkańca” wydawana jest na czas określony. Termin ważności karty wydanej w danym roku podatkowym upływa z dniem 30 września roku następującego po kolejnym roku podatkowym.

Darmowe przejazdy będą obowiązywały do końca grudnia 2024 roku.

UM Kalisz
Print Friendly, PDF & Email