Już w czwartek Kongres Szczyt Zdrowie 2022

Już w czwartek Kongres Szczyt Zdrowie 2022
Fot. Pixabay

Jubileuszowy 10. Kongres Szczyt Zdrowie, który odbędzie się 9 czerwca to platforma dialogu i komunikacji pomiędzy wszystkimi kluczowymi interesariuszami systemu ochrony zdrowia.

Po dwóch latach pandemii przyszedł czas na podsumowanie, na jakim etapie znajduje się polski system opieki zdrowotnej. Jak ma wyglądać? W jaki sposób należy odbudować zdrowie Polaków? Dług zdrowotny zaciągnięty przez ostatnie dwa lata będziemy spłacać bardzo długo.

W wyniku pandemii COVID-19 wyłonił się nowy obraz systemu ochrony zdrowia ze wszystkimi jego niedoskonałościami, które wymagają reformy i wzmocnienia. Bardzo słaby stan psychiczny społeczeństwa, opóźniona diagnostyka i leczenie, niewystarczające zasoby kadrowe i tym samym długie kolejki do specjalistów, ciągłe wyzwania w budowaniu zaufania do szczepień ochronnych – wszystko to będzie przedmiotem debat w gronie wybitnych ekspertów.

Szczyt marzeń nas wszystkich to system ochrony zdrowia, w którym każdy czuje się zaopiekowany, a także taki, który szybko i skutecznie reaguje na zmiany potrzeb zdrowotnych Polaków.

W gronie wybitnych ekspertów i decydentów zdrowotnych podczas szczytu poruszone zostaną tematy związane z najpoważniejszymi wyzwaniami zdrowotnymi.

W programie organizatorzy przewidują poniższe panele dyskusyjne:

  • Dług zdrowotny po COVID-19 – co dalej z kardiologią?
  • Czy w Polsce opłaca się być medykiem? Bezpieczeństwo – Rozwój – Ludzie
  • Szczepienia – wolność czy odpowiedzialność?
  • Pandemia, innowacje, migracje – jak sprostać wyzwaniom stojącym przed polską onkologią?
  • Zdrowie publiczne 3.0. – reforma i rozwój systemu w celu zapobiegania nierównościom w zdrowiu
  • Zdrowie się opłaca – czyli jak zarządzać zdrowiem pracowników?

Transmisja online

Wydarzenie zorganizowane zostanie stacjonarnie w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH – Państwowym Instytucie Badawczym przy ul. Chocimskiej 24 w Warszawie z transmisją online w serwisie informacyjnym medexpress.pl oraz na stronie wydarzenia: szczytzdrowie.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie Szczytu Zdrowie: szczytzdrowie.pl.

Źródło informacji: Instytut Ochrony Zdrowia
Print Friendly, PDF & Email