Już jutro ParaLekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

Już jutro ParaLekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów
Fot. ParaLekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów (Facebook)

W trakcie najbliższego weekendu w Tarnowie na Stadionie Sportowym TOSiR o medale Mistrzostw Polski powalczą juniorzy. Początek sportowej rywalizacji w sobotę o godz. 9:00.

W sobotę i niedzielę stadion przy ul. marszałka Józefa Piłsudskiego 32 od samego rana zapełni się sportowcami z całej Polski. Ci do Tarnowa przybywają już dziś, a podczas weekendu będą walczyć o medale MP. W rywalizacji wezmą udział osoby ze schorzeniami narządu ruchu i wzroku, które są członkami PZSN „START” oraz inne zaproszone organizacje. Każdy z zawodników ma prawo startu maksymalnie w trzech konkurencjach.

Jak zaznaczają organizatorzy, celem zawodów jest m.in. promocja wartości edukacyjnych i wychowawczych sportu, popularyzacja kultury fizycznej wśród młodzieży niepełnosprawnej i integracja środowiska osób niepełnosprawnych.

Organizatorem ParaLekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” w Warszawie, a współorganizatorem Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START.

Wydarzenie finansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Miasta Tarnowa oraz środków własnych organizatora.

Fot. ParaLekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów (Facebook)
Print Friendly, PDF & Email