Jeden z zawodników Legii Warszawa ma koronawirusa

Jeden z zawodników Legii Warszawa ma koronawirusa
Fot. Mateusz Misztal

Jeden z piłkarzy Legii Warszawa miał pozytywny wynik badania na koronawirusa – poinformował klub mistrza Polski na swojej oficjalnej stronie internetowej. Nazwiska zakażonego nie podano do publicznej wiadomości.

Testy wykonano w niedzielę, dwa dni przed spotkaniem w Warszawie z Linfield FC w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

– U jednego z zawodników test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku stosowne organy sanitarne, które prowadzą odpowiednie działania. Zawodnik pozostał w domu i przebywa na kwarantannie, a klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu – napisano w komunikacie.

Wcześniej z powodu zakażenia jednego z członków sztabu warszawskiego zespołu PZPN zdecydował o odwołaniu zaplanowanego na 9 sierpnia spotkania o Superpuchar Polski z Cracovią.

Od tego czasu Legia rozegrała już jedno oficjalne spotkanie – w miniony piątek rozgromiła na wyjeździe GKS Bełchatów 6:1 w Pucharze Polski.

We wtorek zmierzy się z kolei z mistrzem Irlandii Północnej Linfield FC. Stawką będzie awans do 2. rundy eliminacji Champions League, w której rywalem zwycięzcy będzie Ararat-Armenia lub Omonia Nikozja, prowadzona przez byłego trenera Legii Norwega Henninga Berga.

Aby zagrać w fazie grupowej LM, legioniści muszą wyeliminować łącznie czterech rywali. Z powodu pandemii koronawirusa w trzech pierwszych rundach rywalizacja będzie rozstrzygana w jednym spotkaniu, a nie systemem mecz i rewanż, jak dotychczas.

Fot. Mateusz Misztal
Print Friendly, PDF & Email