Jazzowe improwizacje z Hanią Derej – Krypta 11 lipca

Jazzowe improwizacje z Hanią Derej – Krypta 11 lipca
Fot. nadesłane

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta serdecznie zapraszają na czwartkową jam session, w której po raz pierwszy zagości Hania Derej, bardzo młoda kompozytorka, pianistka i dyrygentka.

Hania uczestniczyła w wielu międzynarodowych warsztatach pianistycznych z udziałem wybitnych pedagogów i artystów z Polski i zagranicy. Jest laureatką nagród: m. inn. zdobyła III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim, Nagrodę Młody Kompozytor 2021 ufundowaną przez Związek Kompozytorów Polskich, nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, w 2022 r. za najlepsze wykonanie koncertu z Lwowską Orkiestrą Kameralną i tym samym roku została laureatką konkursu Młodego Wirtuoza w kategorii Dyrygent. Jako pianistka Hania grała w Lwowskiej Orkiestrze Kameralnej i Orkiestrze Filharmonii Narodowej. Jako dyrygentka, dyrygowała koncerty orkiestr, jak Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Lwowska Orkiestra Kameralna, Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Morawska Orkiestra Filharmoniczna.
Hania stworzyła też muzykę do kilku krótkometrażowych filmów oraz spektaklu teatralnego.

W zakresie twórczości samej muzyki jazzowej Hania uzyskała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Jazzowej KraCamera JAZZ 2022, wystąpiła na LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa 2022, uzyskała III miejsce jako zespół na Junior Jazz Festival oraz została finalistką konkursu w kategorii instrumentalistów. W czerwcu 2023  Hania została laureatką Nagrody Specjalnej za kompozycje i aranżacje w ramach Junior Jazz Festiwal. Obecnie Hania przygotowała materiał zawierający autorskie kompozycje na dwie płyty jazzowe oraz płytę z muzyką elektroniczną.
Hani Derej towarzyszyć będą znani elbląskiej publiczności:  Maciej Sadowski na kontrabasie i Michał Korsak na perkusji. Zapowiada się ciekawie, choćby z uwagi na fakt, że Hania Derej i Maciej Sadowski zagrają ze sobą po raz pierwszy.

Czwartek 11 lipca, godz. 19.30. Wstęp wolny.

Na zdjęciu: Hania Derej / z archiwum własnego.

Koncert zrealizowany przy udziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.
KLUB ŚRODOWISK TWÓRCZYCH
CENTRUM SZTUKI GALERIA EL
Print Friendly, PDF & Email