Japonia: W Tokio najmniej nowych przypadków COVID-19 od czerwca 2020 roku

Japonia: W Tokio najmniej nowych przypadków COVID-19 od czerwca 2020 roku
Fot. Pixabay

W Tokio w poniedziałek zarejestrowano 49 nowych przypadków COVID-19, najmniej od czerwca 2020 roku – przekazały władze stolicy Japonii. To trzeci dzień z rzędu z najniższą liczbą nowych infekcji koronawirusowych w tym mieście. W niedzielę było ich 60.

Od końca sierpnia w całej Japonii notuje się spadki dziennych zachorowań na COVID-19. 13 sierpnia w Tokio, wkrótce po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich, padł rekord 5773 infekcji SARS-CoV-2, ale od tamtego czasu liczba tych przypadków systematycznie spada.

Część ekspertów ostrzega jednak przed prawdopodobnym wzrostem infekcji w okresie zimowym – podała japońska agencja Kyodo.

1 października władze po ponad pół roku zniosły stan wyjątkowy w Tokio i 18 prefekturach wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa. Decyzja była związana ze wzrastającą liczbą szczepień przeciw COVID-19. Według ostatnich danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Japonii w pełni zaszczepionych jest 63 proc. mieszkańców, a co najmniej pierwszą dawkę preparatu przeciw COVID-19 otrzymało 73 proc. ludności kraju. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email